Beratcan cinayetinde karar çıktı
Beratcan'ın katil zanlısı Ersin Kaşıkçı ile annesi Tülay Karakütük savcılık sorgusunun ardından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. Beratcan'ın katil zanlısı Ersin Kaşıkçı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, anne Tülay Karakütük ise serbest kaldı.
GÜNDEM , 28 Mart 2016 Pazartesi, 21:27
Beratcan cinayetinde karar çıktı
Beratcan'ın katil zanlısı servis şoförü Ersin Kaşıkçı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı; anne Tülay Karakütük ise serbest kaldı. 

Cinayetle ilgili soruşturmada aranan Kaşıkçı, yapılan ihbar üzerine dün Gaziosmanpaşa'da düzenlenen operasyonda gözaltına alınmıştı.

Zanlı Gayrettepe'deki İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki ifadesinde cinayeti itiraf etti. Beratcan'ın annesi Tülay Karakütük ile 6 yıldır birlikte olduğunu öne süren Kaşıkçı, ifadesinde şunları söyledi:

"Beratcan bir süre önce bizi birlikte gördü. Ardından 'babasına söyleyeceğini belirterek' annesinden para istemeye başladı. Ben de ona birçok hediye alıyordum. Bir süre böyle gitti fakat daha sonra 'babama söyleyeceğim sizi' demeye başladı. Bir gün annesi beni arayarak 'Bizi gördü çocuğu ortadan kaldıralım' dedi. Bunun üzerine ben de plan yaptım.
Olay günü okul çıkışında çocuğu bir bahaneyle servise aldım. Ellerini ve ayaklarını bağladım, ağzını bantladım. Daha sonra minibisün arkasındaki bagaj bölümüne yerleştirdim. Çocuk arkada iken bir başka servisi dağıttım. Bir süre sonra da Tuzla'daki su kanalına götürdüm, kafasını 10 dakika suyun içinde tuttum. Öldüğüne ikna olunca orada bırakıp ayrıldım ve annesine işi bitirdiğimizin mesajını attım.''

ANNE BİRLİKTELİĞİ KABUL ETTİ, SUÇ ORTAKLIĞINI REDDETTİ

Ersin Kaşıkçı'nın sorgudaki ifadelerinin ardından Beratcan'ın annesi Türkan Karakütük de gözaltına alındı.
Anne Karakütük'ün ifadesinde, zanlı ile birlikteliğini kabul ettiği ancak "Kendisinden ayrılmak istiyordum. Bunu kendisine söyledim. Çoluğumu çocuğumu öldürmekle tehdit etti. 'Ayrılırsan seni yakarım' diyordu. Çocuğumu öldürmek istediğimi söyleyerek beni de suçuna ortak etmek istiyor" dediği öğrenildi.

MAHKEME KARARINI VERDİ

İki isim emniyet ve savcılık sorgularının ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. 
Nöbetçi Anadolu 2. Sulh Ceza Hakimliği, katil zanlısı Ersin Kaşıkçı'nın tutuklanmasına, Tülay Karakütük'ün ise serbest bırakılmasına karar verdi. 

Kartal Yıldız İşçimenler İlkokulu öğrencisi Beratcan Karakütük'ün 9 Mart'ta okuldan çıktıktan sonra eve dönmemesi üzerine ailesi polise kayıp müracaatında bulunmuş ve arama çalışması başlatılmıştı. Beratcan'ın cesedi, 23 Mart'ta Tuzla Tepeören'deki ormanlık alanda bulunmuştu. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR