Beratcan cinayetinde korkunç itiraf
İstanbul'da kaybolduktan 15 gün sonra Tuzla’da cansız bedeni bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük'ün katil zanlısı E.K. ifadesinde vahşi cinayeti nasıl ve neden işlediğini anlattı.
GÜNDEM , 28 Mart 2016 Pazartesi, 17:22
Beratcan cinayetinde korkunç itiraf
Zanlı E.K, öğrenildiğine göre polise şu ifadelerde bulundu:

"Annesiyle 6 yıldır birlikteliğimiz vardı. Beratcan bir süre önce bizi birlikte gördü. Ardından, ’babasına söyleyeceğini belirterek’ annesinden para istemeye başladı. Bende ona birçok hediye alıyordum. Bir süre böyle gitti fakat daha sonra, ’babama söyleyeceğimi sizi’ demeye başladı. Bir gün annesi beni arayarak, 'Bizi gördü çocuğu ortadan kaldıralım' dedi. Bunun üzerine ben de plan yaptım. Olay günü okul çıkışında çocuğu bir bahaneyle servise aldım. Ellerini ve ayaklarını bağladım, ağzını bantladım. Daha sonra minibisün arkasındaki bagaj bölümüne yerleştirdim Çocuk arkada iken bir başka servisi dağıttım. Bir söre sonra da Tuzla’daki su kanalına götürdüm, kafasını 10 dakika suyu içinde tuttum. Öldüğüne ikna olunca orada bırakıp ayrıldım ve annesine işi bitirdiğimiz mesajını attım."

ANNE İLİŞKİYİ DOĞRULADI

Anne Türkan Karakütük’ün ise, şüpheli ile birlikteliğini kabul ettiği ancak, "Kendisinden ayrılmak istiyordum. Bunu kendisine söyledim. Çoluğumu çocuğumu öldürmekle tehdit etti. ’Ayrılırsan seni yakarım’ diyordu. Çocuğumu öldürmek istediğimi söyleyerek beni de suçuna ortak etmek istiyor" dediği öğrenildi. Ersin Kaşıkçı ve anne Türkan karakütük daha sonra Asayiş Şube Müdürlüğü’nden Adliyeye sevk edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR