BESAŞ'a Helal Gıda Sertifikası
Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Bursa Ekmek ve Besin Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin (BESAŞ), ''Helal Gıda Sertifikası'' aldığı bildirildi.
BURSA , 25 Mayıs 2012 Cuma, 18:34
BESAŞ'a Helal Gıda Sertifikası
BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş, yazılı açıklamasında, nüfusunun yüzde 99'u Müslüman olan Türkiye'de halkın özellikle gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalarda kalite ve hijyenin yanında inanç kriterlerine de önem verdiğini belirtti.

Helal gıda standartlarına göre İslamiyet'e ve insani gereklere uygun her ürün için bir sertifika türünün belirlendiğini, bu hususta üretici ve tüketicinin ortak bir zeminde buluşmasının hedeflendiğini ifade eden Bektaş, şunları kaydetti:

''Bu doğrultuda, Helal Gıda Sertifikası alımı için şirket olarak TSE'ye müracaatta bulunduk. TSE tarafından, 6 ay boyunca işletmemizde gerekli incelemeler yapıldı. Ürünün ham maddeden başlayarak mamul madde aşamasına kadar bütün proseslerinin, ürün bileşiminde bulunan bütün maddelerin ve katkı maddelerinin gerek menşei, gerek temin biçimi ve yolları, gerekse temin kaynağı bakımından İslamiyet'e ve insani kriterlere uygun olduğu, iyi üretim uygulamaları (GMP), iyi hijyen uygulamaları (GHP) ve HACCP şartlarının sağlandığı tespit edildi. Kullanılan tüm ham madde ve yardımcı malzemeler ile ilgili analiz sonuçlarının olumlu çıkması doğrultusunda, komisyon kararı ile Helal Gıda Sertifikası alımı gerçekleşti.''

Bektaş, sağladığı kalite belgeleriyle Bursa'nın gittikçe büyüyen marka değeri haline geldiklerine işaret ederek, müşterilerden gelen övgü dolu sözlerin sorumluluklarını daha da artırdığını kaydetti.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR