Beşiktaş saldırısında yeni ipucu
İstanbul Beşiktaş'ta, 46 kişinin şehit olduğu terör saldırısıyla ilgili olarak polis yeni bulgulara ulaştı. Güvenlik kamerası görüntülerine göre, bir kadın canlı bombalarla beraber saldırının yapıldığı bölgede saatler öncesinde keşif yaptı. Polis şimdi bu kadının peşinde.
GÜNDEM , 24 Ocak 2017 Salı, 20:02
Beşiktaş saldırısında yeni ipucu

10 Aralık'ta İstanbul'daki Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrası, stadyum önünde bekleyen çevik kuvvet polislerinin yanına gelen terörist bomba yüklü aracı patlatmış, ardından da bir canlı saldırısı gerçekleşmişti. Saldırıda çoğu polis 46 kişi şehit oldu.

Beşiktaş saldırısına dair yüzlerce güvenlik kamerası görüntüsü izlendi. Şehitler tepesi olarak adlandırılan bölgedeki saldırıyla ilgili yeni ipuçları ortaya çıkarıldı. İki canlı bomba ile birlikte bir kadının bölgede önceden keşif yaptığı anlaşıldı.

O saldırılarda teröristlerin görüntü kayıtları incelendi. Otomobili kullanan kişi, saldırıyı gerçekleştiren Kadri Kılınç olarak belirlendi. Yanında bulunan canlı bomba Burak Yavuz ve arka koltukta ise bir kadının oturduğu keşfedildi. Bomba yüklü araç Şişli, Beşiktaş ve Beyoğlu güzergahında sürekli hareket halindeydi. Saat 14.56'dan 20.10'a kadar araç ile keşif çalışması yapıldı.

İki erkek teröristin PKK'nın dağ kadrosundan olduğu, kimliği belirsiz kadının ise saldırının organizatörü olduğu değerlendiriliyor. Kamera görüntülerine göre, bomba yüklü siyah araç saatlerce taraftarın arasında dolaşıp saldırı için uygun zamanı kollamış.

Polis şimdi katliam talimatını verip, sır olan kadın teröristin peşinde.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR