Bıçaklı şizofreni hastası dehşet saçtı
İstanbul Esenyurt'ta şizofreni hastası olduğu belirtilen 55 yaşındaki Gülali S., kahvehanede 2 kişiyi bıçakla rehin aldı. Gülali S., yaklaşık bir saat sonra rehine kurtarma ve müzakere timleri tarafından ikna edilince rehineleri bırakıp teslim oldu.
GÜNDEM , 24 Şubat 2017 Cuma, 00:53
Bıçaklı şizofreni hastası dehşet saçtı

Esenyurt İlçesi İnönü Mahallesi 365. Sokak'ta bulunan bir kahvehane gece saatlerinde krizi yaşandı. Kahvehanenin mutfağından bıçak alan 55 yaşındaki Gülali S., henüz bilinmeyen nedenle çevresine tehditler savurup bağırmaya başladı. Gülali S.'nin tehditleri üzerine kahvehanede kısa süreli panik yaşandı. Gülali S., bu sırada içeride bulunan 17 yaşındaki Habip U. ve 36 yaşındaki Ekrem Uluç'u bıçak zoruyla rehin alarak kahvehanenin kapısını kilitledi.

ÖNCE REHİNELERİ BIRAKTI, ARDINDAN TESLİM OLDU

İki kişinin rehin alındığı bilgisi üzerine olay yerine çok sayıda polis ile rehine kurtarma ve müzakere timleri gönderildi. Çevrede geniş güvenlik önlemi alınırken, rehine kurtarma ve müzakere timleri, rehineciyi ikna için çalışmaya başladı. Şizofreni hastası olduğu öğrenilen Gülali S., yaklaşık bir saat süren çalışmanın ardından 2 rehineyi serbest bıraktı, ardından polise teslim oldu.

Gözaltına alınan Gülali S., sağlık kontrolü için önce hastaneye ardından da polis merkezine götürüldü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR