Bilal Erdoğan'dan Bursa'da okul ziyareti
Bilal Erdoğan Bursa'da öğrencilerle bir araya geldi. Bilal Erdoğan, Uluslararası Murad Hüdavendigâr Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret etti.
BURSA , 22 Eylül 2017 Cuma, 14:35
Bilal Erdoğan'dan Bursa'da okul ziyareti

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı ve Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Bursa'da Uluslararası Murad Hüdavendigâr Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde öğrencilerle bir araya geldi.
Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa'ya kazandırılan Türkiye'nin en modern liselerinden biri olan Uluslararası Murad Hüdavendigâr Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret eden Bilal Erdoğan, öğrencilere eğitimin öneminde bahsetti. 5 kıtadan çok sayıda öğrencinin bulunduğu okulda evvela kimya ve biyoloji sınıflarındaki öğrencilerle bir araya gelen Erdoğan, daha sonra İngilizce ve Arapça derslerine girdi. Öğrencilere yabancı dilin çok gerekli olduğunu anlatan Erdoğan, "Ne kadar çok yabancı dil edinebilirseniz o kadar faydasını görürsünüz. Ben yurt dışına üniversiteye gittiğimde Fransızcayı öğrendim. İtalya'ya gittiğim zaman İtalyancayı öğrendim. Bir dil öğrendikten sonra bir sonraki dili öğrenmeniz kolaylaşıyor. Dünya doğuya doğru bir harekete geçmiş oldu. Çince, Hintçe, Rusça gibi diller de önem kazanmaya başladı" diye konuştu.

Myanmar, Afganistan, Irak, Etiyopya'dan gelen öğrencilerle yakından ilgilenen Bilal Erdoğan, Uluslararası İmam Hatip Liseleri Çalıştayı'na katıldı. Erdoğan, kendisine eşlik Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile birlikte öğrencilerle yemekhanede öğle yemeği yedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR