Binali Yıldırım'a dolu sürprizi!
Başbakan Binali Yıldırım, bugün sabah saatlerinde memleketi Erzincan'ın Refahiye ilçesindeki Dumanlı Yaylası'nda yürüyüş yaptı.
GÜNDEM , 05 Haziran 2016 Pazar, 16:10
Binali Yıldırım'a dolu sürprizi!
Yürüyüş sırasında bir anda bastıran dolu yağışı üzerine Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ile çadıra geçti. Yıldırım'ın yakın korumaları yağmurda çadırın önünde dakikalarca bekledi.

\"\"

'5 Haziran Dünya Çevre Günü Etkinliği' kapsamında Dumanlı Yaylasında doğa yürüyüşü etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı SamsunMilletvekili Çiğdem Karaaslan ve çok sayıda öğrenci katıldı.


\"\"

Yürüyüş öncesi öğrencilerle sohbet edip, AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'dan etkinlik hakkında bilgi alan Başbakan Binali Yıldırım, "Çevre konusunda bazı yanlış konular var. Şöyle ki çevre deyince bazıları için hiçbir şeye dokunma, hiç el atma. Bazıları da fabrikayapalım, ev yapalım, yollar yapalım, şehirler yapalım. Bu iki uç arasında gidip geliyoruz. Doğru olan ihtiyaçlarımızı görmek. Türkiye kalkınacak, refaha ulaşacak. Bu nasıl olacak? Üretmekle olacak, yatırım yapmakla olacak. Fabrika kurmak, tarımda, sanayide birçok alanda turizmde, sağlıkta, eğitimde, altyapıda gelişmişlik seviyesine göre ülkeler sıralanır. Türkiye dünyanın iyi ekonomisinde yerini aldı. Ama bizim 2023 hedeflerimiz ilk 10 içerisinde yerimizi almaktır. Onun için özellikle doğu bölgemizde bilhassa terör sonrası bölgesel kalkınma bölgesel refahı artıracak tedbirleri almamız lazım. Bunu yaparken de çevreyi tahrip etmeden ama gerekli olan yatırımları da ihmal etmeden gerçekleştirmemiz lazım" dedi. 

AK Parti olarak çevreye oldukça duyarlı olduklarını kaydeden Başbakan Yıldırım, "AK Parti olarak geçtiğimiz 12 Eylül kongresinde genel başkan yardımcılarına yeni bir genel başkan yardımcılığı ilave ettik. Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı. Çiğdem Karaaslan hanımefendi de başkan yardımcımız. Bu da Ak Parti'nin çevremize kültürümüze şehirciliğe verdiği önemin öncelikli göstergesidir." şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR