Binali Yıldırım: Gayri ahlakidir
Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu ile İsmail Küçükkaya'nın programdan önce yaptığı yüz yüze görüşme ile ilgili açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM , 18 Haziran 2019 Salı, 14:26
Binali Yıldırım: Gayri ahlakidir

Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

Ordulular fevkalede üzgün. Hala CHP adayından, rakibimden bir özür beklentilerinin devam ettiğini ifade ettiler.

SORU: Küçükkaya'nın otelde görüşme yaptığı, ancak sizinle görüşme yapılmadığı iddia edilmişti. Siz bir görüşme yaptınız mı? İmamoğlu ile görüşmeyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

CHP adayı, rakibim Ekrem beyin bütün Türkiye'nin pür dikkat beklediği tarihi buluşma öncesi yüz yüze bir otelde danışmanlarıyla birlikte bir araya gelmiş olması gayri ahlaki bir durumdur.

Ve bunu kamuoyundan gizlemiş olmaları da ayrıca felakettir. Madem iki aday var, beraber yayın yapacağız. Adayın biriyle yüz yüze aynı mekanda bir araya gelip konuşulması ve diğer adaydan bunun esirgenmesi, konuşulmamasının ne anlama geldiğini ben kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Hayır yüz yüze görüşme talebi gelmedi. Telefonda görüştüm. Ancak bana yüz yüze görüşme bilgisini vermedi. Telefonda konuştuk, yayında başarılar diledik o kadar

Ama bunların önemi yok. Önemli olan yayından iki gün önce Perşembe günü aynı mekanda moderatörle rakip adayın danışmanlarının da bulunduğu bir toplantıda bir araya gelmiş olması ve benimle böyle bir toplantı yapılmamasıdır. Burada açıkça bir eşitsizlik vardır. Eşitsizliğin ötesinde de gayri meşru bir durum vardır.

Ben Ekrem İmamoğlu'na sesleniyorum. Böyle bir görüşmeyi neden kamuoyu ile paylaşmadınız, gizlediniz? Bunun cevabını rakibimden bekliyorum. İki, moderatör İsmail Küçükkaya 2-3 dakika sürdü dedi. Gerçekte bu görüşme ne kadar sürdü? Kamuoyu ile paylaşmasını bekliyorum.

SORU: Selahattin Demirtaş'ın bugün atmış olduğu tweetleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ekrem İmamoğlu'nu HDP olarak destekliyoruz dedi. Ben bunu İYİ Parti'ye oy veren hemşerilerimin, CHP adayına oy veren hemşerilerimin takdirine bırakıyorum. "Bizim hakkımızı ödemeyi ihmal etmeyin" demek istiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR