Birliğinden firar eden asker Bursa'da teslim oldu
Tokat’ın Turhal ilçesinde vatani görevini yapmakta olduğu birliğinden 14 Nisan 2013 günü çarşı iznine çıktıktan sonra bir daha geri dönmeyen ve kendisinden haber alınamayan Trabzonlu er Emre Mırmır Bursa’da ortaya çıktı.
BURSA , 25 Nisan 2013 Perşembe, 11:09
Birliğinden firar eden asker Bursa'da teslim oldu

Çarşı iznine çıktığında bankadaki hesabında bulunan bütün parayı çekerek ortadan kaybolan oğullarına basın yoluyla seslenen baba Sebahattin ve anne Şükran Mırmır’ın feryadını oğulları Emre Mırmır geçen 10 gün sonrasında tepkisiz kalamadı.
 
Trabzon’daki bir arkadaşına mail atan Emre Mırmır ’Beni daha fazla medyaya malzeme yapmasınlar. Ben sağım, arkadaşımın yanındayım’ demesi üzerine harekete geçen ailesi, durumu Emniyet güçlerine bilgi verdi.
 
Atılan mail adresinden gencin Bursa’da olduğunu belirleyen polis ekipleri, Bursa’da gideceği adresleri araştırmaya başladı.Yapılan araştırma sonunda Mırmır’ın Bursa’da bir arkadaşının yanında olduğu belirlenirken, Emre Mırmır arkadaşı tarafından Bursa’da polise teslim edildi.
 
Ardından Emre Mırmır askeri görevlilere teslim edilirken, bugün Tokat’ın Turhal ilçesindeki birliğine teslim edileceği öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR