Bisikletiyle hırsız kovaladı
Bursa'da bir otomobil firmasının hurda deposuna giren hırsızlar, depodaki hurdaları at arabasına yükleyerek kaçtı. Zanlıları gören bir vatandaş ise bisikletiyle hırsızların peşine düştü.
GÜNDEM , 27 Mayıs 2012 Pazar, 12:09
Bisikletiyle hırsız kovaladı
Edinilen bilgiye göre olay, merkez Osmangazi ilçesinde bir otomobil firmasının hurdalık olarak kullandığı depoda meydana geldi. Sabahın erken saatlerinde sokak üzerinde gezen at arabalı hırsızlar, depodaki otomobillere ait parçaları at arabasına yükleyerek olay yerinden kaçtı. Zanlıların işyerinden hurdaları çalmaları ise güvenlik kameraları tarafından görüntülenirken, zanlıları gören yoldan geçen bir vatandaş ise bisikletiyle hırsızların peşine düştü. Ancak bisikletli vatandaş, zanlıların gittiği yolu şaşırınca hırsızların izini kaybetti.


Sabah hurdalığa gelen işyeri sahibi, hurdalıktaki parçaların çalındığını görünce şok oldu. Polisi arayarak haber veren işyeri sahibi hurdaları çalanların sık sık sokak üzerindeki esnafların işyerlerini kontrol ettiklerini söyledi. Sokak üzerindeki esnaflardan İbrahim Ekrem, daha önce de sokaktaki bazı esnafın işyerine at arabasıyla gelerek hırsızlık yapıldığını söyledi. Ekrem, "Sabah komşumuzun işyerine hırsızlar girmiş. At arabasıyla gelen zanlılar buradaki hurdaları çalarak kaçıyor. Bu kişiler genelde sabah saatlerinde buraya geliyor. Güvenlik görevlilerinin sabah saatlerinde buraya gelip devriye gezmeleri bizim açımızdan da daha iyi olur" dedi.
Olaydan sonra gelen polis ekipleri kapı üzerinde parmak izi çalışması yaptı. Zanlıların yakalanması için çalışma başlatıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR