'Biz' oldular başarıya koştular
Basketbolda kız yerel liglerine damga vuran Biz Olalım Spor Kulübü, maddi imkansızlıklarla boğuşuyor. Mustafakemalpaşa temsilcisi finallerde Bursa'yı temsil edebilmek için destek bekliyor.
BURSA'DA SPOR , 25 Şubat 2017 Cumartesi, 05:17
'Biz' oldular başarıya koştular

2016-2017 sezonunun ilk tamamlanan ligi olan U14 Kızlar Ligi'nde 8'de 8 yaparak yenilgisiz şampiyon olan Biz Olalım Spor Kulübü, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Geliştirdiği "Learn English From The Best" adlı İngilizce Dil Eğitim yazılımıyla yılın öğretmeni seçilen Engin İlhan'ın hem başkanlığını hem de antrenörlüğünü yaptığı Biz Olalım Spor Kulübü, maddi imkansızlıklara rağmen kupalara ambargo koymaya devam ederken, Mustafakemalpaşa temsilcisi, U13 Kızlar Ligi final maçında rakibi Mustafakemalpaşa Belediyespor'u mağlup ederek Bursa şampiyonu oldu. U16 Kızlar Ligi'ne ise 9 galibiyet, 3 yenilgiyle ikinci sırada yer aldı.

DESTEK BEKLİYORLAR

Tek gelir kaynağı, Engin İlhan'ın öğret-men maaşı olan Biz Olalım Spor Kulübü, 2016-2017 sezonunda sponsor desteği bulamadı ve elde ettiği şampiyonluklara Ku-lüp Başkanı İlhan'ın kişisel olarak çektiği banka kredileriyle ulaştı. Bursa'yı Marmara Bölge Şampiyonası'nda da temsil edecek olan Mustafakemalpaşa ekibi, biriken borçlar nedeniyle çıkmaza girmiş durumda. Biz Olalım Spor Kulübü, yeni başarılara ulaşmak ve Eskişehir ile Kütahya'da düzenlenecek bölge şampiyonalarında Bursa'yı temsil edebilmek için spora gönül vermiş şirketlerin desteğini bekliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR