Bize teklif yok
Ertuğrul Sağlam’ın ısrarla istediği her iki futbolcu için Yeşil Beyazlı yönetim henüz resmi adımı atmadı. Boluspor ve Eskişehirspor başkanları kendileriyle temas kurulmadığını açıkladı.
BURSASPOR , 27 Mayıs 2012 Pazar, 10:12
Bize teklif yok
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam yönetime sunduğu transfer listesinde iki ismi ön plana çıkardı. Sağlam, Eskişehirsporlu Veysel Sarı ve Bolusporlu Ferhat Kiraz’ın önümüzdeki yılın kadrosunda yer almaları için yönetime ısrarcı oldu. Ancak Yeşil Beyazlı yönetimin şu ana kadar Sağlam’ın istediği bu oyuncular hakkında kulüpleriyle resmi temas kurmadığı ortaya çıktı. Yeşil Beyazlıların sadece menajerler aracılığıyla nabız yokladıkları bizzat iki kulübün başkanı tarafından dillendirildi.


FUTBOLCULARLA GÖRÜŞÜYORLAR

Bursa Hakimiyet’in sorularını yanıtlayan Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal Veysel Sarı için Bursaspor’dan resmi teklif almadıklarını söyledi. Ünal, "Şu an için olan biten bir şey yok. Bursaspor’dan kimse bizi aramadı. Menajerler futbolcularla görüşüyor olabilir. Fakat kulüpler arasında temas sağlanmadı" diye konuştu. Benzer açıklama Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı’dan da geldi. Çarıkçı Ertuğrul Sağlam’ın Ferhat Kiraz’ı istediğini duyduklarını ancak resmi bir başvurunun söz konusu olmadığını kaydetti.


BİR TELEFON YETERLİ OLUR

Boluspor Başkanı Çarıkçı, "Bursaspor bizim kardeş kulübümüz. Ertuğrul Sağlam hocamızla gurur duyuyoruz. Zaten hemşehrimiz. Ferhat Kiraz’la ilgili gelişmeleri basın yoluyla takip ediyoruz. Menajerler oyuncuyla temas kurmuş olabilir. Takip ettiğimiz kadarıyla Antalyaspor ve Belediyespor da Ferhat’ı istiyor. Bizi arayan kimse olmadı. Bursaspor’un resmi teklifi yok. Ama İbrahim Yazıcı’nın bir telefon açması yeter. Ferhat’ın Süper Lig’de oynaması bizi gururlandırır. Önümüzde bir kongre süreci var. Ondan sonra her şey daha netleşir" diye konuştu.


FENERBAHÇE AĞIR BASTI

Veysel Sarı için Fenerbahçe kulübünün daha ağır bastığı belirtiliyor. Genç futbolcunun sözleşmesinde yazan ‘2 milyon Euro’ya serbest kalır’ maddesini göz önüne alan Sarı Lacivertlilerin bu parayı ödemeye hazır olduğu ifade ediliyor.


FERHAT'TA SORUN YOK

Ferhat’ın menajeri Batur Altıparmak, oyuncularının Boluspor kulübüyle 1 yıllık daha sözleşmesi olduğunu söyledi. Altıparmak, "bizim açımızdan bir sorun yok. Önemli olan Bursaspor’un Boluspor’la anlaşması" ifadelerini kullandı.BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR