''Bizim için faydalı oldu''
Yeşil Beyazlıların tecrübeli teknik direktörü Samet Aybaba, "Maç oynamayan ve genç oyuncularımız için çok iyi bir prova oldu. Böyle maçların bize çok faydası olacağını düşünüyorum" dedi.
BURSASPOR , 10 Eylül 2018 Pazartesi, 08:13
''Bizim için faydalı oldu''

BÖYLE MAÇLAR OLACAK

Bursaspor Süper Lig'e verilen milli maç arasında Sivasspor ile Cumhuriyet Kupası'nda karşı karşıya geldi ve rakibine penaltılar sonunda 6-5 mağlup oldu. Karşılaşma sonrası konuşan Yeşil Beyazlıların Teknik Direktörü Samet Aybaba, "Adı üstünde Cumhuriyet Kupası, Cumhuriyet'in şehri Sivas'ta güzel bir şekilde düzenlendi. Ben daha çok seyirci beklerdim. Böyle anlamlı organizasyonlarda çok daha fazla futbol severin tribünde olması lazım. Bizim oyuncularımız arasında maç oynama eksiği olanlar var. Genç oyuncular var. Bu yüzden faydalı bir maç olması için genç ve fazla süre alamayan oyuncularla maça çıktık. Gerçekten onlar için çok iyi bir prova oldu. Fırsat bulduğumuz sürece böyle maçlar yapmayı düşünüyoruz. Hatta oynayamayan ve genç oyuncular fazla olduğu için 2 lig maçı arasında hafta içi de böyle maçlar yapacağız. Sezon boyunca bütün oyuncularımızı bir araya getirmeye çalışacağız. Performans olarak aynı seviyeye çekmeye çalışacağız" diye konuştu.

İYİ PERFORMANS GÖSTERDİLER

Genç oyuncular Ramazan Keskin ile maçta Bursaspor'un tek golünü atan Tunay Torun'un performansını da değerlendiren Aybaba, "Ramazan Keskin şu anda genç arkadaşlar arasında en çok rol alan oldu. Onu kutluyorum. Henüz çok erken tabii onun için. Futbolda biliyorsunuz övseniz de alttan abayı göstermeniz lazım. Ama gerçekten çok iyi çıkışa geçti. Böyle olacak zaten. Bunlar bizim evlatlarımız. Kendini geliştiren, verilen şansları iyi değerlendiren genç oyuncularımız bizle birlikte sezon içinde katkı koyma şansı yakalayacak. Biz de onları daha yukarı çıkması için uğraşacağız" derken, Tunay için ise, "Tunay Torun ilk geldiğinde çok fazla maç eksiği vardı. İlk haftadaki Fenerbahçe maçından itibaren kendisine süre veriyoruz. Bugün de iyi oynadı. O da oynadıkça kendisini toparlayacak. Böyle maçlarda Tunay ve Chedjou gibi oyuncuları oynatarak normal lig performansına ulaştıracağız" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR