Böcek soruşturmasında önemli gelişme
"Böcek" soruşturmasında 5 şüpheli hakkında verilen tutuklama kararına yapılan itirazı değerlendiren Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi talebi kabul etti.
GÜNDEM , 27 Haziran 2014 Cuma, 17:15
Böcek soruşturmasında önemli gelişme

Mahkeme böcek soruşturmasında 5 polis için yapılan itirazı kabul etti. 5 polis hakkında yakalama kararı çıkartılmıştı.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, böcek soruşturmasındaki 5 polis için verilen tutuklama kararını kaldırdı.

NELER OLMUŞTU?

Hatırlanacağı üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışma ofisine dinleme cihazı konulmasına yönelik soruşturmada tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilen 5 kişi, 20 Haziran tarihinde adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Savcı ise 5 polisin tutuklanmama kararına itiraz etmişti.

24 Haziran tarihinde ise Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi Erdoğan'ın ofisine böcek konulması hakkında yürütülen soruşturmada 5 polis hakkında tutuklama talebini kabul etmişti.
Bugün gelen son dakika habere göre Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, böcek soruşturmasındaki 5 polis için verilen tutuklama kararını kaldırdı.

ERDOĞAN ZANLILARIN SERBEST BIRAKILMASINI ELEŞTİRMİŞTİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, çalışma ofisinde bulunan dinleme cihazı ile ilgili yürütülen soruşturmada zanlıların serbest bırakılmasını 22 Haziran tarihinde Haliç Kongre Merkezi'ndeki konuşmasında sert bir şekilde eleştirirken, şunları söylemişti:

"Ben buradan paralel ya da paralel değil; yargıya sesleniyorum. Sizin evinizi, yatak odanızı dinleyenlere karşı tavrınız ne olur acaba. Temenni ederim kısa zaman sonra sizler de aynı şekilde dinlenmezsiniz"

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR