Boğazı kesilerek öldürülmüştü! Korkunç detaylar ortaya çıktı
Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ndeki evinde boynundan bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulunan Kırklareli Üniversitesi öğrencisi 20 yaşındaki Ramazan Fırat cinayetiyle ilgili olarak gözaltındaki 3 ev arkadaşının sorguları sürüyor. Cinayetin ardından sosyal medyada ortaya atılan ‘Kürt-ülkücü kavgası’ iddialarını ise, Fırat’ın sosyal medyadaki Atatürk ve Türk bayraklı paylaşımları çürüttü.
GÜNDEM , 04 Mart 2015 Çarşamba, 16:50
Boğazı kesilerek öldürülmüştü! Korkunç detaylar ortaya çıktı

Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu Elektrik bölümü 1’nci öğrencisi Ramazan Fırat, geçen Pazar günü Gündoğu Mahallesi Işık sokaktaki birlikte kaldığı 3 ev arkadaşı tarafından boynundan bıçaklanmış olarak ölü buldu. Ev arkadaşları 21 yaşındaki Can Tavut, 19 yaşındaki Halil Çetin ve 21 yaşındaki Mustafa Karakuş hemen 112’yi arayıp yardım istedi. Eve gelen sağlık ekipleri, üniversite öğrencisi Fırat’ın öldüğünü tespit ederek polis ekiplerine bilgi verdi. Evde inceleme yapan polis ekipleri Fırat’ın boynundan bıçaklandığını, ellerinde de kesikler olduğunu belirledi. Ayrıca evin kapılarında herhangi bir zorlanmaya da rastlanmadı.
 
Soruşturma kapsamında ev arkadaşları Can Tavut, Halil Çetin ve Mustafa Karakuş gözaltına alındı. Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan şüpheliler gece 03.00’e kadar birlikte oturduklarını, daha sonra ise uyuduklarını söyledi. Pazar günü öğle saatlerinde uyandıklarında salonda Ramazan Fırat’ı yerde hareketsiz gördüklerini öne süren 3 arkadaş, gece de herhangi bir ses duymadıklarını anlattı. Savcılıktan 72 saatlik ek gözaltı süresi alınan şüphelilerin sorguları sürüyor.
 
KÜRT-ÜLKÜCÜ KAVGASI MI?
 
Ramazan Fırat’ın memleketi Adıyaman’da toprağa verilmesinin ardından özellikle sosyal medya üzerinden çok farklı iddialar ortaya atıldı. Bir çok paylaşımda Fırat’ın ‘Kürt-ülkücü’ kavgası nedeniyle işkence yapılarak öldürüldüğü öne sürüldü. Ancak Elektrik Bölümü 1’nci sınıf öğrencisi olan Ramazan Fırat’ın sosyal paylaşım sitesindeki paylaşımları bu iddiaları çürüttü. Gözaltına alınan Can Tavut, Halil Çetin ve Mustafa Karakuş’ın ülkücü olmadığı tespit edilirken; Fırat’ın da Atatürk heykeliyle, Türk bayrağı ve terörist başı Abdullah Öcalan’ın idam ipiyle montajlanmış fotoğraflarını paylaştığı ortaya çıktı.


Çevredeki oldukça sevilen ve başarılı bir öğrenci olan Fırat’ınFacebook’taki 'Türk polisi’ kullanıcısının da duasını paylaştığı görülürken, etnik kökeniyle nedeniyle öldürüldüğü iddialarını da çürüttü.
 
Evinde ölü bulunan Ramazan Fırat’ın İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi sonucu beklenirken, ev arkadaşlarının gözaltısı da sürüyor.
 
CİNAYETİN DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI
 
Ramazan Fırat'ın dayısı Ekrem Fırat yaşananlarla ilgili Posta'ya konuştu. Cinayetten 3 saat sonra evdeki arkadaşlarının polisi aradığını kaydeden Ekrem Fırat 'Polis yaptığı ilk incelemede mutfakta ve paspasta kan izlerine rastlıyor. Cinayeti işleyenler mutfağı yıkayıp elbiselerini değiştiriyor. Bilekleri 6 santim kesilmiş. Kafasında 2 bıçak izi var. Boynu kesilmiş. Arkadan ayrı ayrı iki bıçak vurulmuş. En son bıçak arka ensesine vurulup gırtlağında çıkmış. Sofra bıçağı boynunda kalıyor. ' dedi. Dayı Ekrem Fırat, Ramazan Fırat'ın 15 günlük tatil için geldiği Adıyaman'daki ruh hali ve sonrasında yaşananları şu sözlerle anlattı:
 
ARKADAŞLARI: "NE ZAMAN GELİYORSUN, BİZ SENİ BEKLİYORUZ"
 
Ben babasıyla, annesiyle görüştüm. Abisiyle görüştüm. Arkadaşları; annesini, babasını ve kendisini arayıp 'ne zaman geleceksin, biz seni bekliyoruz' diye soruyorlarmış. Çok muhabbetleri olmuş. Biz de şoktayız.
 
CİNAYETİ BİRDEN FAZLA KİŞİNİN İŞLEDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ
 
Evin içinde bir kişinin yaptığı suç da değil. Bir kişi olsa belki de anlaşamadı kavga etti deriz. Bu ya bağlanıp öldürülmüş ya da yatakta öldürülmüş. Birden fazla kişinin bu cinayeti işlediğini düşünüyoruz. Şu anda 3 kişi gözaltında. Ancak evi kiralayan 6 kişi. Olayın olduğu gün içeride kaç kişi var o bilgiye ulaşamadık.
 
SANKİ 'SUSUN, KİMSE DUYMASIN' DİYORLAR 
 

Esnaflarla görüştük, okuldaki arkadaşlarıyla görüştük. Çok araştırma yaptık bir türlü bir adım atamıyoruz. Sanki "susun, kimse duymasın" diyorlar. Evi yıkamışlar, tüm delilleri yok etmişler. Olay saatinden 3 saat sonra acili aramışlar. 11.00 gibi olay yaşanıyor saat 14.00 da haberveriyorlar. Doktor raporuna göre rahmetli 11'de vefat etmiş.
 
"ÜLKÜCÜLER YAPMIŞ" DİYENLER MANTIK YÜRÜTMÜŞ 
 
Şu ana kadar cinayeti ülkücüler işledi diye bir bilgi herhangi bir şey bize ulaşmadı. Söyleyenler mantık yürütmüştür. Bu doğuludur. Çocuk namazında niyazında bir çocuk. Köyden şehre inmeyen bir çocuk. Siyasi görüşü olmayan bir çocuk. Babası rahatsız, abisi özürlü. Ailece perişan bir halde. Zamanı yok ki öyle bir şeyle uğraşsın.
 
POLİTİK GÖRÜŞÜ YOK, NAMAZINDA NİYAZINDA BİR ÇOCUK
 
Sadece okuldan eve, namazında niyazında bir çocuk. Hocalarıyla konuştuk. Onlar da diyorlardı 'efendi, kendi halinde, başarılı bir çocuk'. Politik bir duruşu yoktu. Ben dayısı olduğum halde yanım da su içmeye utanırdı değil ki konuşmaya...
 
EKMEK BIÇAĞIYLA ÖLDÜRMÜŞLER
 
Bilekleri 6 santim kesilmiş. Kafasında 2 bıçak izi var. Boynu kesilmiş. Arkadan ayrı ayrı iki bıçak vurulmuş en son bıçak arka ensesine vurulup gırtlağında çıkmış. Sofra bıçağı boynunda kalıyor. Öyle evi terk edip çıkıyorlar. Tahta saplı sofra bıçağıyla öldürülmüş. Baya bir işkence yaparak öldürmüşler. Bir kişinin yapma ihtimali de sıfır.
 
POLİSLER BİZE DEDİ Kİ..
 
Edindiğimiz bilgiye göre cinayet sonrası evi yıkamışlar, delilleri ortadan kaldırmışlar. Bir kaç yerde kan izi bulmuşlar. Paspasta mutfakta. Mutfağı yıkayıp elbiselerini değiştirip öyle polisi arıyorlar. Dışarıdan kapıya müdahale yok, pencereye müdahale yok. Görüştüğümüz görevliler büyük ihtimalle ev arkadaşları öldürdü diyor. Tabi dışarıdan birine yedek anahtar vermedilerse.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR