Bomba iddia...AK Parti’de sürpriz isimler aday olacak
7 Nisan’da YSK’ya teslim edilecek olan listelerde sürpriz isimlerin olacağı konuşuluyor.
GÜNDEM , 23 Mart 2015 Pazartesi, 09:04
Bomba iddia...AK Parti’de sürpriz isimler aday olacak
AK Parti’nin aday belirleme komisyonu bir yandan listeleri son halini ortaya çıkarıp genel başkan Ahmet Davutoğlu’na sunmaya hazırlarken bir yandan da vitrin olacak isimler için görüşmelerini sürdürüyor. Daha önceki seçimlerde sporve sanat camiasından isimleri aday gösteren AK Parti, henüz net olmasa da 7 Nisan öncesi bu isimleri kamuoyuna duyuracak.

Bizzat Ahmet Davutoğlu tarafından partiye davet edilecek isimler arasında ünlü isimlerin olacağı iddia ediliyor. Hatta kamuoyunun yakından takip ettiği bazı isimlere davet bile gitti.

Davutoğlu, spor ve sanat dünyasından sevilen isimlerin yanında akademisyen isimleri de partiye davet etmesi bekleniyor.

Bu isimlerin başında Davutoğlu’nun akademik çalışmalarını yürüttüğü yıllardaki yanında olan isimlerden ve öğrencilerinden olacağı konuşuluyor.

Başbakan Davutoğlu’nun öğrencisi olan Borsa İstanbul’un Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Turhan bu isimlerden biri olarak görevinden istifa etmiş ve İzmir’den AK Parti aday adayı olmuştu.

2011'de çok sayıda ünlü isim aday adayı olmuştu Bir önceki genel seçimlerde; İbrahim Tatlıses’in yanısıra, AK Parti’den adaylık başvurusunda bulunan ses sanatçıları Balık Ayhan Lakaplı Ayhan Küçükboyacı, Metin Şentürk, Cengiz Kurdoğu, Aynur Aydan, tiyatro ve dizioyuncu Kaan Girgin, AK Parti kurucularından olan şarkıcı Yasemin Kumral Şimşek, klip ve reklam yönetmeni Mithat Güçlü, türban sorununu ele alan “Yalnız Değilsiniz” adlı filmiyle tanınan yönetmen Mesut Uçakan, başörtüsü yasağını konu edinen parçalarıyla tanınan, Marmara FM’in kurucusu Eşref Ziya Terzi ve Milli Basketbolcu İbrahim Kutluay, listelere girememişti.

HAKAN ŞÜKÜR MECLİS'E GİREBİLDİ

Dönemin AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bu isimlerden spor dünyasından Galatasaray ve Milli takımın golcüsü Hakan Şükür'ü İstanbul 3. bölge 4. sıradan, yine engelli Milli sporcu Tolga Murat Balıkçı'yı ise İzmir 2. bölge 9. sıradan aday göstermişti. (Haber 7)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR