Bombalı araçla saldırı! Onlarca ölü ve yaralı var
Başkent Kabil'de memurları taşıyan bir otobüsün yanında infilak ettirilen patlayıcı yüklü araç, en az 24 can kaybına yol açtı. Aracın polis tarafından durdurulduktan sonra infilak ettiği bildiriliyor.
DÜNYA , 24 Temmuz 2017 Pazartesi, 09:22
Bombalı araçla saldırı! Onlarca ölü ve yaralı var

Bu yılın ilk altı ayında yüzlerce kişinin bombalı saldırılarda yaşamını yitirdiği Afganistan, bir güne daha patlama sesleriyle uyandı.

Başkent Kabil'deki bir Şii mahallesinde kamu personelini taşıyan otobüsün yanında patlatılan bomba yüklü aracın, en az 24 kişinin ölümüne neden olduğu bildiriliyor. Patlayıcıyla doldurulmuş aracın infilak ettirildiği yer Kabil'in batısındaki bir Şii mahallesi.

Patlayıcı yüklü aracın ilerlediği güzergahta Başkan Yardımcısı Muhammed Muhakkık'ın evi de vardı. Polis aracı durdurduğu sırada, bombalar infilak etti. Afgan polisi, ilk belirlemelere göre 42 yaralının hastanelere taşındığını açıkladı.

Afganistan'da Ocak-Haziran dönemindeki saldırılarda 661 can kaybı var. Saldırıları terör örgütleri IŞİD veya Taliban üstlendi. Haziran ayında büyükelçiliklerin bulunduğu semtte gerçekleşen patlamada 90 insan yaşamını yitirmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR