Bombalı eylem hazırlığındaki PKK'lı yakalandı
İstanbul'da terör örgütü PKK'dan kaydı bulunan 1 kişi yakalandı. Şüphelinin üzerinden çıkan hafıza kartında, Kartal Aydos Ormanı'nda işaretli bir konumun bulunduğu harita ele geçirildi. Ormanda yapılan kazıda cephanelik bulundu. PKK'dan kaydı bulunan Eyüp Şeker'in, sansasyonel bir bombalı saldırı yapacağını itiraf ettiğini belirtti.
GÜNDEM , 17 Haziran 2016 Cuma, 20:07
Bombalı eylem hazırlığındaki PKK'lı yakalandı
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekiplerine terör örgütü PKK'nın sansasyonel bir eylem yapacağı bilgisi aldı.

Ekipler,  Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) görevlileriyle birlikte yaptığı ortak çalışma kapsamında 14 Haziran'da Fatih'te bir adrese baskın düzenleyerek, bombalı saldırı yapacağı öne sürülen Eyüp Şeker'i (32) yakalayarak gözaltına aldı.

Şeker'in yapılan üst aramasında cebinde bir hafıza kartı bulundu. Şeker, Vatan Caddesi'nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirilerek sorguya alındı.

Ormanda gömülü cephanelik bulundu
 
TEM ekipleri hafıza kartını inceleyerek Kartal Aydos Ormanı'nın haritasında bir noktaya ait işaretli konumu buldu.

Ekipler, Aydos Ormanı'na giderek, haritada belirtilen yerde yaptığı kazı sonucunda nevresim takımlarına sarılmış 2 kaleşnikof, 1 uzi, çok sayıda şarjör ve mermi, 3 elektrikli fünye, 1 tane bomba düzeneğinde kullanılmak üzere hazırlanmış saatli zaman ayarlayıcı, bomba düzeneğine bağlanacak şekilde hazırlanmış cep telefonu, uzaktan kumanda tertibatı ve bomba düzeneğini birleştirmek için notlar ele geçirildi.

Sansasyonel bir bombalı saldırı önlendi

TEM ekipleri yaptığı detaylı sorgulamada, terör örgütü PKK'dan kaydı bulunan Eyüp Şeker'in Aydos ormanında ele geçirilen mühimmatla sansasyonel bir bombalı saldırı yapacağını itiraf ettiğini belirtti.

Ekipler yaptığı çalışmalarda ormanda bulunan mühimmatın Diyarbakır-Lice kırsalından İstanbul'a getirildiğini tespit etti.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan Eyüp Şeker, çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR