Bombalı saldırgan canlı yayında vuruldu!
Hükümet binasının bahçesinde bombayı infilak ettiren saldırgan, televizyonlar canlı yayındayken vurularak ağır yaralı halde yakalandı.
DÜNYA , 27 Şubat 2017 Pazartesi, 09:29
Bombalı saldırgan canlı yayında vuruldu!

Endonezya'nın batısındaki Java adasında yer alan Bandung kentinde, Pazartesi gününün ilk saatlerinde bir patlama meydana geldi.Bir hükümet binasına motosikletle gelen saldırgan, bahçedeki bir masa üzerine yerleştirdiği patlayıcıyı infilak ettirdi.

Patlamadan sonra saldırgan binanın içine girdi ve hemen ardından polis tarafından vuruldu ve ağır yaralı yakalandı.Batı Java polis şefi Anton Charliyon, yerel Metro TV'ye "Durum şu an kontrol altında ancak alarm halini sürdürmeliyiz" dedi.

Saldırganın vurulduğu görüntüler Endonezya medyası atarfından canlı yayında ekrana getirildi.Saldırının terörle mücadele polisinnin elindeki tutukluların serbest bırakılması amacıyla yapıldığı sanılıyor.

Dünyanın en büyük Müslüman nüfusuna sahip ülkesi Endonezya, geçen yıl Ocak ayında ilk kez IŞİD'in terör saldırısına maruz kalmıştı. İntihar eylemcileri ve silahıl saldırganlar, başkent Cakarta'yı hedef almıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR