Bosnalı iş kadınlarının Bursa ziyareti
Bosna Hersek İş Kadınları Derneği üyeleri İnegöl'deki iş fırsatlarını değerlendirmek ve inceleme yapmak üzere İnegöl'e geldi. İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) tarafından ağırlanan Bosna Hersekli iş kadınları ilçedeki bazı sanayi tesislerinde de inceleme yaptı.
BURSA , 27 Eylül 2017 Çarşamba, 15:34
Bosnalı iş kadınlarının Bursa ziyareti

Bosna Hersek ile İlişkileri Geliştirme Merkezi Vakfı (BİGMEV) tarafından yapılan organizasyon ile önceki gün Türkiye'ye gelen Bosna Hersek İş Kadınları Derneği üyelerinin ilk durağı İTSO oldu. İTSO Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinde hazır bulunduğu ziyarette konuşan oda Başkanı Metin Anıl, Bosna Hersek'ten gelen kadın girişimcileri ağırlamaktan onur duyduklarını söyledi.

Kadınların iş hayatında daha fazla yer alması gerektiğini söyleyen Başkan Metin Anıl, "Odamızın Kadın Girişimciler Kurulu kadınların iş hayatında daha faal olması için başarılı çalışmalar yapıyor. İTSO yönetimi olarak bizler de kadınların iş hayatına daha fazla girmeleri yönünde çalışıyoruz" dedi.

Anıl, "Kadınlarımız girişimciliğe özendiren anlayışın bütün dünyada yayılması gerektiğine inanıyoruz. Kadınlarımızın iş ve akıl gücünü yok saymak kabul edilemez. Odamız bünyesinde kurduğumuz Kadın Girişimciler Kurulunu çok önemsiyoruz. Ekonomiye kadın eli değdiğinde daha başarılı işler yapabiliriz. Biliyoruz ki, kadınlarımız evi de, iş yerini de yönetirler. Anneliği de becerirler, kariyeri de yaparlar. Hiç kimse hayat ortağımızın, annemiz, kızımız ya da arkadaşımızın bu gücünden şüpheye düşmesin" dedi.
Bosna Hersek İş Kadınları Derneği Başkanı Cenita Zirdum da, mayıs ayında İnegöl Kadın Girişimciler heyetinin ülkelerine geldiğini ve o ziyarette sıcak dostluklar kurduklarını hatırlattı. Yapılan konuşmaların ardından Bosna Hersek'ten gelen kadın girişimciler ilçedeki bazı sanayi kuruluşlarını ziyaret ederek ikili iş görüşmeleri yaptı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR