Böylesi oltaya gelmemişti! Tam 10 kilo
Muğla'nın Bodrum ilçesinde oltaya takılan bir balık görenleri şoke etti. 9.5 kilo ağırlığında olan sinarit balığını görenler şaşkınlığını gizleyemedi.
YAŞAM , 24 Şubat 2018 Cumartesi, 20:51
Böylesi oltaya gelmemişti! Tam 10 kilo

Orman Balıkçılık ve Av Malzemeleri Mağazası'nda çalışan Rengin Dengel (36), bu sabah Gümüşlük sahiline arkadaşlarıyla birlikte oltayla balık avlamaya gitti. Kıyıdan yaklaşık 80 metre uzağa attığı oltayı çekmeye başlayan Dengel, büyük bir şey yakaladığını hissetti.

Büyük balıklardan orfoz ya da akya yakaladığını zanneden Dengel, çekmeyi başardığı balığın 9.5 kilo ağırlığında sinarit olduğunu gördü. Dev balığı görenler şaşkınlığını gizleyemedi. Rengin Dengel, "Bu büyüklükte ve ağırlıkta kesinlikle bir sinarit olabileceği aklıma gelmedi. Çünkü bu büyüklükte bir sinarit ne Bodrum'da ne de Türkiye'de kıyıdan atılan oltaya geldi.

Olta ile çekmeye çalışırken, oltadan kurtulmak için defalarca kayaların arasına girdiğini hissettim. Öyle asılıyordu ki ya olta kopacak ya da kamış kırılacak sandım. Biraz bırakıp, tekrar tekrar çektim. Yaklaşık 15 dakikalık bir uğraş sonunda arkadaşlarla birlikte dev sinariti karaya çekmeyi başardık. Hem çok şaşırdım hem de çok mutlu oldum" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR