Boyundan büyük balık avladı!
Edirne’nin Geçkinli Köyü’nde yaklaşık 5 yıl önce hobi olarak balıkçılığa başlayan 54 yaşındaki Hanife Akkıyık, gölette kendi boyundan büyük dev yayın balığı yakaladı. Av sezonunun açılışının kendisine uğurlu geldiğini ifade eden Akkıyık, balıkla çekilen fotoğrafını sosyal medyada paylaşarak çok mutlu olduğunu söyledi
GÜNDEM , 16 Haziran 2016 Perşembe, 15:51
Boyundan büyük balık avladı!
Süloğlu İlçesi’ne bağlı Geçkinli Köyü’nde oturan Hanife Akkıyık, 5 yıl önce oğlu Tolga Akkıyık’ın balık ağı tamir ettiği sırada merak edip balıkçılığa başladı. Önceleri hobi olarak balıkçılık yapan Hanife Akkıyık, köy göletinde avlanmaya çıktı. Av sezonunun resmi olarak açılmasıyla bu sabah oğlu ve gelini ile birlikte gölete giden Hanife Akkıyık, ağla kendi boyundan büyük 2.5 metre uzunluğunda, 72 kilogram ağırlığında yayın balığı yakaladı.“ÇOK MUTLU OLDUM”

Yeni açılan av sezonunun kendisine uğur getirdiğini kaydeden Hanife Akkıyık, daha önce de büyük balıklar yakaladığını ifade ederek, “Oğlumun ağlarını tamir ederken görünce balıkçılığa başladım. 5 yıldır da hobi olarak amatör anlamda kendi imkanlarıma balık tutmaya çalışıyorum. Bugün resmi olarak avlanma sezonu açılında köyün göletine gittik. Ağır çekerken büyük bir balık yakaladığımı gördüm. Bu kadarını beklemiyordum ama çok mutlu oldum” dedi.

Yayın balığının yanında yatarken çekilen fotoğrafları, sosyal medyada paylaşan Hanife Akkıyık, yakın çevresinden de çok sayıda tebrik aldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR