Bozbey'den otopark ve pazar yeri iddialarına cevap
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, İhsaniye Kapalı Otoparkı ve Pazar Yeri’nin imar planlarına aykırı inşa edildiği ve işletildiği iddialarına cevap verdi.
BURSA , 05 Mart 2015 Perşembe, 13:30
Bozbey'den otopark ve pazar yeri iddialarına cevap
Bozbey, Nilüfer Belediye Meclisi toplantısında, bir gazetede İhsaniye Otoparkı ve Pazar Yeri ile çıkan haberle ilgili iddialara açıklık getirdi. Yapılan haberin tamamen yalanlar üzerine kurulduğunu ileri süren Bozbey, “Bir gazetede yalan yanlış bilgilerle, insanların kafalarını karıştırmaya çalışıyorlar. İnsanlar artık her şeyi sorguluyor. Yalan yanlışla toplumu yönlendirmeye çalışanlar kısa süre sonunda yalanın altında kalacaklar. İhsaniye Pazar Yeri ve Nilüfer Belediyesi önündeki yer altı otoparkıyla ilgili olarak her şey nettir. Pazar yeri projemizi yaparken Yaymacılar Odası ile birlikte hareket ettik ve sözleşme yaptık. Üzerinin kapatılmasıyla ilgili proje hazırlandı ve yakında ihalesi yapılacak. Nilüfer’e yakışan bir sistemle burayı kapatacağız” dedi.

Bozbey, halkevi önündeki yer altı otoparkıyla alakalı olarak ise, “Otopark arazisi Hazine’ye ait ve imar planında yeşil ve park alanı gözüküyor. Ancak ilgili madde de otopark ve birçok ihtiyaca göre tesis yapılabileceği belirtiliyor. Defterdarlık ile görüşmelerde otopark talebimiz var ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden sakınca olmadığı cevabını aldık. Milli Emlak bize bu alanı kullanma izni vermek üzere yıllık 278 bin TL bedelle ihaleye çağırdı. Biz bu bedele itiraz ettik ve bu rakam 113 bin TL ye çekildi. O alana maliye normal ticari alan sıfatıyla değer koymaya çalıştı. Biz de ihaleye girerek aldık ve bu yeri daha sonra ihale ederek kiraladık. Bu süreçte atılan bütün adımlar belgelidir. İhaleye çıktık ve müteahhitle sözleşme imzaladık. Burası otopark olarak ihaleyle alınan ve gerçekten bedel harcanarak otopark yapılan bir yerdir. Ancak Büyükşehir Belediyesi yol ve kaldırım diye tahsil edilen alandan para alıyor. FSM’de yollar bölünerek otoparka dönüştürüldü. Biz FSM’de ‘yolun altına otopark yapın, bedelini alın’ diyoruz. Bu otoparkla ilgili haberdeki ifadelerin hepsi yanlış. Bu konu zaten mahkemeye iletilecektir. Bizim işimiz gerçeklerdir. Yanlış da yapsak doğrunun peşindeyiz. O haberi yapanların niyetini biz biliyoruz. Kamuoyunu yanlış yönlendirenler o yalanların altında kalmaya mahkumdur” diye konuştu.

Konuşmaların ardından meclis toplantısında gündem maddelerine geçilirken, önergeler bölümünde görüşülen Spor Müdürlüğü kurulmasına oy birliğiyle karar verildi. Başkan Mustafa Bozbey, spor şehri Nilüfer’de yapılacak faaliyetlerin ve tesislerin daha iyi hizmet verebilmesi için müdürlüğe ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR