Bozdağ'dan flaş cinsel istismar açıklaması
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, cinsel istismar düzenlemesi ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bozdağ bu önergenin tecavüzcüleri kapsamadığını tekrar yineledi.
GÜNDEM , 19 Kasım 2016 Cumartesi, 12:24
Bozdağ'dan flaş cinsel istismar açıklaması
NATO Parlementerler Toplantısında konuşan Bozdağ  konuya açıklık getirdi.17  yaşından gün alan bir kişi mahkeme kararı ile evlenebilir,  18 yaşından bir gün alan kimse ailesi onaylarsa evlenebilir.

Bazı yerlerde çocukları küçük yaşlarda evlendiriyorlar. Tasvip etmesek de böyle bir gerçeğimiz var. Bizim yaptığımız şey kesinlikle tecavüzcüleri kapsamamaktadır. Kesinlikle suçun unsurları değişmemektedir.

TÜRKİYE DEMOKRATİK VE ŞEFFAF BİR ÜLKE

Türkiye soruşturmaları kovuşturmaları hukuk neyse öyle yürütüyor.İlk derece mahkemesi, istinat mahkemesi, temyiz, aym var. En son olarak da AHİm tarafından denetlenecektir. Kimsenin kuşkusu olmasın. Türkiye demokratik ve şeffaf bir ülkedir.

İdam cezası tabiki Türkiye'de şu an tartışılıyor. Cumhurbaşkanı önüme böyle bir yasa teklifi gelirse onaylarım dedi. Halktan gelen talep neyse o gözardı edilemez.

HDP'LİLERİ GÖZALTINA ALINMASI

Dokunulmazlıklar herkes için kalktı.İfadeye çağırıldılar, gelmeyince zorla alındılar tutuklamalar mahkemenin kararıdır.
Bu sadece Türkiye'de değil, tüm ülkelerde, mahkemenin talebine uymayan zorla götürülür.

"Hukuka, yargıya saygı göstermeyen ve meydan okuyan bir tavır ortaya koydular. Hukukun gereği yapıldı. Eğer bunlar gitmiş olsaydı, zorla getirme kararı kesinlikle çıkması mümkün değildi. Burada HDP'li vekillere ayrı bir muamele yapılması kesinlikle söz konusu değildir. Diğerlerine nasıl bir muamele yapıldıysa öyle bir muamele yapılmıştır. Tabii tutuklama konusu mahkemenin takdirinde olan bir konudur. Bizim ona dair bir değerlendirme yapmamız doğru değil." dedi.
Çocuk kadın demeden onlarca insanı öldüren terörsitin cenazesine gidip tabutlarını omuzluyorlar. Sizin ülkenizde buna nasıl tepki gösteririler.

Belediyelerin paralarını terör örgütlerine aktarıyorlar yargı bunu ortaya çıkarıyor. patlayan araçlarda belediyenin araçları var. Türkiye'yi değerelndiriken bunları Türkiye'nin gerçeklerini incelemekte fayda var.

VİZE SERBESTİSİ

Şu an 3 milyon göçmen var bizim anlaşmamız ile vize serbestisi aynı anda işleyecektir.

GÜLEN'İN İADE TALEBİ

Olayla ilgili kanıt var mı diye sordular binlerce kanıt var!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR