BTSO 127 yaşında
Tarihi İpek Yolu’nun Anadolu’daki son durağı olan Koza Han’da Osman Fevzi Efendi ve arkadaşlarının öncülüğünde 1889 tarihinde kurulan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), 127 yılı geride bıraktı.
EKONOMİ , 06 Haziran 2016 Pazartesi, 14:56
BTSO 127 yaşında
Türkiye ekonomisine yön veren şehirlerden Bursa’da iş dünyasının çatı kuruluşu BTSO, 127. yılını kutluyor. 6 Haziran 1889 tarihinde Osman Fevzi Efendi ve arkadaşlarının vizyoner adımıyla kurulan BTSO, bugün 36 bini aşkın üyesiyle ülkenin en büyük ticaret ve sanayi odası konumunda olmanın gururunu yaşıyor. Bu kapsamda Odanın kuruluş yıl dönümü sebebiyle BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, BTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Kuş, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri ile Oda personeli, Atatürk Anıtına çelenk bıraktı. Üyeler, buradan Emir Sultan Mezarlığı’nda bulunan Odanın Kurucu Başkanı Osman Fevzi Efendi’yi kabri başında andı.

BTSO, 127 YILDIR ARALIKSIZ GÖREVDE

BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, anma töreninde yaptığı konuşmada Osmanlı Devleti’nin son döneminde kurulan BTSO’nun kent ve ülke ekonomisine yön veren bir merkez olduğunu söyledi. Osman Fevzi Efendi ve arkadaşlarının güçlü vizyonu ile kurulan Oda’nın köklü tarihi boyunca ortaya koyduğu çalışmalarla Bursa ekonomisinde lokomotif bir rol üstlendiğini belirten Topuk, “Odamız 127 yıldan bu yana önemli başarılara imza attı. Arşivlere baktığınızda, 127 yıldan bu yana odamızın çalışmalarda hiçbir kesintinin olmadığını görürsünüz. İşgal yılları da dahil olmak üzere BTSO, kentin iş hayatına önemli katkılarda bulundu. Bugün de BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve yönetim kurulu üyelerinin öncülüğünde kent ekonomisine değer katan projeler devam etmektedir. Bu temennilerle Osman Fevzi Efendi ve arkadaşlarının açtığı yolda kararlı adımlarla yürüyen, Odamızın ve Bursa’mızı bugünlere ulaşmasında emeği geçen Yönetim Kurulu Başkanı, Meclis Başkanı, meclis üyeleri ve üyelerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR