BTSO'da büyük gün
Bursa iş ve siyaset dünyasının gözü kulağı, bugün yapılacak BTSO seçimlerine çevrildi.
BURSA , 14 Mayıs 2013 Salı, 09:23
BTSO'da büyük gün

İlhan Parseker ve İbrahim Burkay'ın başkan adayı olduğu ve kıran kırana geçen seçim maratonunda meclise girmeyi garantileyen 128 meclis üyesi bugünkü seçimlerde oylarıyla kimin başkan olacağına son noktayı koyacak.

Bursa iş ve siyaset dünyasının gözü kulağı bugün yapılacak BTSO seçimlerine çevrildi. Kıyasıya rekabetin yaşandığı ve İlhan Parseker ile İbrahim Burkay'ın başkan adayı olarak yarıştığı seçimlerde, kimin başkan olacağına 128 meclis üyesi bugün oylarıyla karar verecek.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (BTSO) bugün yapılacak başkanlık seçimleri için tam anlamıyla nefesler tutuldu. İş ve siyaset dünyasının gözü-kulağı bu seçimlere çevrilmiş durumda. Nilüfer Seçim Kurulu, BTSO Meclis üyeliklerini kazananların kesin listesini dün açıkladı. Bugün, 128 meclis üyesi sandık başına giderek 4 yıl süreyle görev yapacak BTSO'nun 13'üncü Yönetim Kurulu Başkanı ile başkan dahil 10 kişilik yönetim kurulu üyelerini seçecek. BTSO'daki seçim maratonu 32. Dönem Meclis Başkanı ve BTSO'nun TOBB delegelerinin seçimiyle tamamlanacak.

MECLİS MÜHRÜ  KİME VERECEK?

Bütün Bursa'nın merakla beklediği Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanlığı seçimlerinde kıran kırana geçen yarışa 128 meclis üyesi kullanacağı oylarla son noktayı koyacak. BTSO Meclis Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu üyesi İlhan Parseker ile Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Başkanı İbrahim Burkay'ın başkan adayı olarak kıyasıya yarıştığı seçim maratonunda Parseker'in mi yoksa Burkay'ın mı söz sahibi olacağı 128 meclis üyesinin oyları ile belirlenecek. (Ergün DEMİRCİ)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR