BTSO seçimleri mayısa ertelendi
Ülke genelinde oda ve borsalarda yapılacak seçimlerin ertelenmesi için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na başvuran Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) talebi, dün Bakanlar Kurulu'nda görüşülelerek onaylandı.
EKONOMİ , 29 Ocak 2013 Salı, 09:38
BTSO seçimleri mayısa ertelendi

TOBB istedi, oda ve borsa seçimleri 2 ay daha ertelendi. BTSO'da şubat ayında yapılacak seçimler mayısta gerçekleştirilecek.

Hükümet, hem oda ve borsa seçimlerini hem de birlik yönetimi seçimini 2 ay süreyle erteledi. Şirketlerin ekonomik faaliyetlerinin Avrupa Topluluğu İstitistik Sınıflandırması'na göre yapılmasını esas alan NACE sistemine itirazlar, ertelemede etkili oldu.

 

SÖNMEZ: BİR AN ÖNCE SEÇİM YAPILMALIYDI

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (BTSO) 12 Şubat'ta yapılacak komite ve meclis üyesi seçimleri ile 19 Şubat'ta yapılacak yönetim kurulu seçimleri de böylece mayıs ayına ertelenmiş oldu. Kararı değerlendiren BTSO Başkanı Celal Sönmez, "Herkes tam işin havasına girmişken seçimler bir an evel olsaydı iyi olurdu. Şimdi birkaç ay daha bunun heyecanı yaşanacak. NACE sistemiyle ilgili düzeltilmesi gereken bir takım durumlar da varsa düzeltilecektir" dedi.

 

 

 


 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR