Bu gezegende uzaylılar mı yaşıyor?
Super-Earth K2-3d isimli gezegen, dünyamızdan 150 milyon ışık yılı uzakta. Eğer hayat varsa bu gezegen, uzaylıların yaşayabileceği koşullara sahip olabilir.
DÜNYA , 30 Kasım 2016 Çarşamba, 15:26
Bu gezegende uzaylılar mı yaşıyor?
NASA, Dünya benzeri gezegene Hubble Teleskobu'nu gönderecek. İkliminin yaşama elverişli olduğu düşünülen gezegende uygun ortamlar varsa, araştırmalar dünya dışı canlıların üzerinde odaklanacak.

UZAYLILAR OLABİLİR Mİ?

Super-Earth K2-3d isimli gezegen, dünyamızdan 150 milyon ışık yılı uzakta. Eğer hayat varsa bu gezegen, uzaylıların yaşayabileceği koşullara sahip olabilir. Gezegenin yaşam için gerekli tüm bileşenlere sahip olduğu düşünülüyor; sıvı su, sıcaklık ve dünya gibi bir iklime sahip. Şimdi ise gezegen, Hubble teleskobu ile gözlemlenecek ve K2-3d'nin uzaylılara ev sahipliği yapıp yapmadığı araştırılacak.KEPLER TELESKKOBU OLARAK FARK EDİLDİ

Bu gezegen ilk olarak NASA'nın Kepler teleskobu ile fark edildi. Hubble teleskobu önümüzdeki yıl, yaklaşık 5 gün sürecek bir araştırma için gönderilecek. Kaliforniya Teknoloji Üniversitesi'nden Dr. Björn Benneke, gezegenin hidrojeni bol bir atmosfer veya battaniyemsi bulut yapısının olmasını umuyor. Çünkü her ikisi de yaşamın işaretleri.

UZAYLI ARAYIŞINA DÖNEBİLİR

Eğer gözlemler, K2-3d'nin atmosferinde su, metan veya amonyak gibi moleküler imzaları ortaya çıkarırsa, bu tam manasıyla bir uzaylı arayışına dönebilir. Dr. Benneke, New Scientist'e verdiği demeçt "Herhangi bir sinyal bulsaydık, James Webb teleskobunu gönderir; oranın altını üstüne getirmeden, uzaylıları bulmadan geri döndürmezdik." diyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR