Bu iddia kan dondurdu...Doğum yaptığı sırada bebeğini...
Kayseri’de oturan 43 yaşındaki H.Y.’nin evde doğum yaptığı sırada kız bebeğinin sağ bacağını makasla keserek öldürdüğü iddia edildi.
GÜNDEM , 09 Haziran 2014 Pazartesi, 10:31
Bu iddia kan dondurdu...Doğum yaptığı sırada bebeğini...

Olay, Melikgazi İlçesi'nde dün saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Eşinden bir süre önce boşanan ve yıllarca Almanya’da çalıştığı belirlenen H.Y., 22 yaşındaki oğlu ile birlikte yaşamaya başladı.

''KARNIMDA TÜMÖR VAR'' DEDİ

Bir başkasıyla girdiği ilişkiden hamile kaldığı öne sürülen H.Y., bunu yakınlarından gizledi. Karnının büyümesiyle ile ilgili sorular üzerine yakınları ve arkadaşlarına, "Karnımda tümör var" diyen H.Y., hamileliğinin 8’inci ayında ilaç içerek düşük yapmaya çalıştı.

BEBEĞİNİN BACAĞINI MAKASLA KESTİ

İlaçların etkisiyle H.Y.’nin doğumu erken başladı. H.Y., iddiaya göre ters gelen kız bebeğinin makasla sağ bacağını kesti. Bebeğini parçalayarak çıkarmayı düşündüğü öne sürülen H.Y. bunu başaramayınca, 112’yi arayarak yardım istedi. Gelen sağlık görevlileri kadını Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doğumevi Kliniği Acili’ne götürü. Durumu ağırlaşan kadının, doğum salonunda doktorların müdahalesiyle, ters gelen ölü bebeği alındı.

BEBEĞİN KESİLEN SAĞ BACAĞI BULUNDU

Polise yapılan ihbar ardından evde yapılan aramada, bebeğin kesilen sağ bacağı bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Bebeğinin bacağını kesen annenin akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için akıl hastanesine de sevk edilebileceği ifade edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR