Bu kulübe Bölükbaşı yönetiminin Bursaspor'a hediyesidir!
Akhisar Bld. ile oynanan maçtaki kulübenin görüntüsü, Bölükbaşı yönetiminin transferde kulübü nasıl bir çıkmaza soktuğunu gözler önüne serdi. Yeşil Beyazlı ekipte sezon başında kadroya katılan, varlık ve başarı gösteremeyen 10 futbolcunun kulübe maliyeti 143 milyon TL .
BURSASPOR , 19 Nisan 2016 Salı, 06:37
Bu kulübe Bölükbaşı yönetiminin Bursaspor'a hediyesidir!
Bursaspor, Akhisar Belediyespor ile oynanan maçtan 2-0 mağlup ayrılırken, takımın oynadığı futbol camia tarafından eleştirildi. Kulübenin durumuysa, sezon başında yapılan transfer yanlışlarını gözler önüne serdi. Takım olmayı başaramayan Yeşil Beyazlılar’da kulübede Mert Günok, Dany, Faty, Stoch, Jorquera ve Dzsudzsak’nın olması, Recep Bölükbaşı yönetiminin yanlışlarının da kanıtıydı.

MALİYETLERİ EL YAKIYOR

Recep Bölükbaşı ve yönetimi sezon başında her fırsatta ‘tarihin en iyi takımını kurduk’ dese de bu durum ilerleyen zamanda yerini ‘tarihi rezalet’e bıraktı. Maliyetlerin çok yüksek olması, oyuncuların da yarardan çok kulübe zarar vermesine sebep oldu. Sezon başında  transfer edilen ve işe yaramayan futbolcuların imza paraları ile maaşları göz önüne alındığında kulübe maliyetleri ise 143 milyon TL.

SIVOK HAYAL KIRIKLIĞI

Bu oyuncuların yanı sıra sezon başında transfer edilen ve bu karşılaşmada kulübede yer almayan Tom de Sutter, Erdem Özgenç de kulübe yarardan çok maliyetleriyle zarar verdi. Bu oyunculardan birisi de Beşiktaş’tan plaket verilerek gönderilen ve büyük umutlarla transfer edilen Tomas Sivok’tu. Çek futbolcu sürekli forma giymesine karşın isteneni bir türlü sahaya yansıtamadı. 

ERKEN GİTTİLER

Sezon başında transfer edilen 4 oyuncu varlık gösteremeden kulüpten ayrıldılar. Cuenca ve Josue sezon arasında kulüple bağlarını koparırken, Advincula da Newell Old Boys’a kiralandı. Sedat Berisha ise 1 dakika bile oynamadan Makedonya’ya  geri döndü. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR