Bu kupayı istiyorum
Bursa Hakimiyet’in sorularını yanıtlayan Arjantinli futbolcu, gelecek sezon şampiyonluk yarışının içinde olacaklarını belirtti.Tangocu, Fenerbahçe’nin puan kaybetmesini beklediklerini ve ikinci olarak Şampiyonlar Ligi’ne gitmek istediklerini söyledi. Futbolcu Arjantin’de bırakmak istediğini açıklayan Belluschi, Batalla ile oynamanın kendisi için ayrıcalık olduğunu ifade etti.
BURSASPOR , 26 Nisan 2013 Cuma, 09:03
Bu kupayı istiyorum

Bursaspor’un başarılı orta saha oyuncusu Fernando Belluschi, Bursa Hakimiyet’e özel açıklamalarda bulundu.

Arjantinli futbolcu Fernando Belluchi arkadaşlarımız Tolgay Ataokay ve Mustafa Kemal Makinacı’nın sorularını yanıtladı.

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"

Yeşil Beyazlı takıma gelişinin ani olduğunu ifade eden Arjantinli krampon, “Porto’da forma şansı bulamıyordum. Bu da beni kötü yönde etkiliyordu. Bursaspor bana kapılarını açtı ve oynama imkanı verdi. Türkiye hakkında bilgim yoktu. Burada oynamaya başladıktan sonra Türkiye’nin ne kadar kaliteli bir lig olduğunu gördüm. Bursaspor’a da alıştım, Türkiye’ye de. Burada hem taraftarlar hem de takım arkadaşlarım bana çok yardımcı oldu” dedi.  

DEVLER LİGİ’NE KATILABİLİRİZ

Bu sezon talihsiz puan kayıpları yaşadıklarını sözlerine ekleyen Belluschi; “Bursaspor’da şampiyonluk yaşamak isterim. Hatta bu sezon talihsiz puanlar kaybetmeseydik şu anda birincilik için yarışıyorduk. Çünkü bu kapasitemiz var. Bu sezon çok kolay puan kaybettik ancak gelecek sezon daha dikkatli olup şampiyonluk yarışında olacağız” açıklamasında bulundu.  Bu sezon önlerinde 4 maç kaldığını ve Fenerbahçe’nin puan kaybetmesini beklediklerini ifade eden Belluschi; “Takım olarak çok motiveyiz. Şampiyonlar Ligi’ne katılabiliriz.  Bunu belirleyecek de hem bizim performansımız hem de rakip takımların kaybedeceği puanlara bağlı.

TARAFTAR ÇOK COŞKULU

Futbol kariyerini futbola başladığı Newell's Old Boys’ta sonlandırmak istediğini belirten Fernando Belluschi; “Hep bunun hayalini kurdum. Ancak Avrupa kariyerimi Bursaspor’da tamamlamak isterim. Burada bana gösterilen sevgi ve saygıdan dolayı çok mutluyum. Eğer o zamana kadar fırsat verilirse Bursaspor’da oynamak isterim” dedi. Yeşil Beyazlı taraftarların coşkulu olduğunu belirten Arjantinli; “Bursaspor taraftarı bize büyük destek oluyor. Daha önce oynadığım takımlarda da bu vardı. Oyunun bazı dakikalarında takımın gardı düşmüşken verilen destek bir anda takımı şahlandırabiliyor” ifadesini kullandı. 

Batalla’nın yeri ayrı

“Batalla ile oynamanın bende ayrı bir yeri var. Hem ülke vatandaşım hem de aynı dili kouşuyoruz. Bursa’ya geldiğimde Batalla’nın iyi bir insan olduğunu anladım.

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"

Saha içinde o zamana kadar kendisini görmemiştim. Beraber oynamaya başladıktan sonra iyi anlaşabileceğimizi anladım. Pablo biraz daha öne yönelik oynuyor. Birbirimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Bu da takıma bir etki sağlıyor.”

Sırada Şampiyonlar Ligi var

“Her futbolcunun hayalini gördüğü, rüyalarını süslediği bir kupayı kazanmak çok güzel bir şey. Ben çocukluktan bu yana böyle bir kupa istiyordum ve 2011’de UEFA Avrupa Ligi’ni Porto’da kazanarak amacıma ulaştım. Şimdi daha fazlasını ve Şampiyonlar Ligi’ni istiyorum.”

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"

Karaman ile daha özgürüm

“Her teknik direktörün kendine göre bir oyun stili vardır. Ertuğrul Sağlam zamanında iyi oynasak da kazanamıyorduk. Bir şanssızlık vardı. Hikmet Karaman göreve geldikten sonra takımda bir motivasyon artışı oldu. Hem daha çok çalışmaya başladık, hem de maçlara daha konsantre bir şekilde hazırlandık. Ayrıca Hikmet Hoca bana orta sahada bana daha fazla özgürlük verdi. Bu da benim kendimi iyi hissetmemi sağladı ve kendimi de göstermeye başladım. Hikmet Karaman her maç öncesinde bizim hedeflerimizin daha yukarılarda olduğunu söylüyor. Biz de o hedefler doğrultusunda ilerliyoruz.”

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"

(Bursasporlu taraftarlar, Belluschi için İspanyolca “Bombala Bursa aşkına” yazılı pankartı açmıştı.)

Edu ile katkı  sağlıyorum

“N’Diaye’nin, ofansif bir gücü vardı. Onunla beraber oynarken konuşup kimin avantajı daha fazlaysa o ileri çıkıyordu. Edu daha çok defansif ağırlıklı bir oyuncu. Bu da benim daha fazla ileri çıkmamı sağlıyor. İleri çıktığımda da takımıma katkı sağladığımı düşünüyorum.”

Çok top kaybediyorum

“Porto’dayken Andre Villa Boas’tan çok şey öğrendim ve bana çok şey kattı. Topu aldığım zaman ilerdeki oyuncuları topla buluşturmaya çalışıyorum. Gol bulmak için bunu yapmak zorundayım. Bu bana göre artı yönlerim. Bazı yaptığım top kayıplarını da kendime yakıştıramıyorum.”

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"

Biz kazanmak isteriz Brezilya eğlenmek

Arjantin ve Brezilya dünya üzerinde en iyi futbol oynayan iki ülke. Arjantin’de daha çok topu kaybetmek istemeyen ve kazanmaya yönelik futbol var. Brezilya’da ise bu oyunu nasıl daha keyifli hale getirebiliriz gibi oynuyorlar.

Lakabım kel kafa

“Geçmiş yıllarda bana koca kafa diyorlardı. Daha sonra geliştik ve büyüdük. Şimdi de saçlarımın dökülmesinden dolayı kel kafa diyorlar.”
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR