Bu yanlışları yapmayın yaşlandırıyor
Her geçen gün estetik kaygılar, güzel görünme isteği, yaşlılık bulgularını gizleme ve daha genç görünme arzusu artarak devam ediyor. Ancak özellikle cilt konusunda yapılan bazı yanlışlar, birçok problemi beraberinde getiriyor, olanları büyütüyor.
SAĞLIK , 19 Eylül 2017 Salı, 11:55
Bu yanlışları yapmayın yaşlandırıyor

CANAN ERASLAN: Dermetaloji Uzmanı Ata Nejat Ertek, kırışıklıkların artarak erken cilt yaşlanması, alerjik reaksiyon ve benzeri birçok olumsuzluğun yaşanabileceğini ifade ediyor. Bu olumsuzlukları yaşamamak için de şu tavsiyeleri sıralıyor:

ÖNCE TEST: Cilt bakım ürünleri ve makyaj malzemelerinin en büyük yan etkisi alerjik reaksiyonlardır. Bir ürünü almadan önce test ürünü alıp kullanmanızda yarar var. Özellikle hassas cildi olanlar.

TEMİZLİK: Makyaj yüzde uzun süre kalmamalı. Gün içinde üst üste ve aşırı derecede makyaj yapılmamalıdır.Özellikle yatmadan önce yüz mutlaka temizlenmelidir. Aksi hâlde gözenekler tıkanır, gözenekler tıkanır, cilt nefes alamadığı zaman hızlı yaşlanır. Cildinizi makyajdan temizleyin, nemlendirici sürün.

SIKMAYIN: Sivilceleri patlatmak uzun vadede daha büyük sıkıntılara ve izlere yol açar. Sivilcenizi sıktığınızda, gözeneği tıkayan her ne ise dışarı çıkar ama büyük kısmı içeride, cildin altında kalır.

UYUYUN: Uyku düzensizliği de tüm dengenizi etkileyen bir faktör. Aynı saatte yatmaya, bedenin ihtiyacı kadar uyumaya dikkat edin. Bu cildinizi de gençleştirecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR