Bülent Ersoy'a piyango vurdu
Kanal İstanbul inşaatının başlamasıyla iddiaya göre bu işten en çok karlı çıkacak isim Bülent Ersoy olacak. Çünkü Bülent Ersoy’un yatırımlarını iş makinelerine yaptığı yolunda dolaşan şehir efsanesinin gerçek olduğu ortaya çıktı
MAGAZİN , 26 Şubat 2015 Perşembe, 11:34
Bülent Ersoy'a piyango vurdu
Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği Başkanı Halil Tamer Öztoygar, “Güneydoğu’da satılan iş makineleri arasında Kuzey Irak’a götürülenler oluyor. Bu yüzden sigorta yapma sorunu çıkıyor.

Ancak kredi açılmaması söz konusu değil” dedi. Türkiye’de ortalama fiyatı 130 bin dolar olan ekskavatörün aylık kirasının 10 bin liradan başladığına dikkat çeken Öztoygar, “Aynı makinenin kirası Erbil ve Kerkük’te 10 bin dolara dönüşüyor” diye konuştu.

‘KANAL İSTANBUL HESABI DEĞİŞTİRİR’

Türkiye’de 2014’te 11 bin 500 iş makinesi satıldığını söyleyen Öztoygar, “Kanal İstanbul inşaatına başlanırsa bin 500 ile 2 bin arasında makineyle start alacak. Bu da pazardaki bütün hesapları değiştirir” dedi. Öztoygar, “Devlet Malzeme Ofisi, 2013’te 630 adet almıştı. Bu yıl bin 300 olacağı öngörülüyor” ifadesini kullandı.

‘BÜLENT ERSOY ŞEHIR EFSANESI DEĞİL'

Bülent Ersoy’un yatırımlarını iş makinelerine yaptığı ve kiralayarak ciddi bir kazanç sağladığının aralıklarla gündeme geldiğinin hatırlatılması üzerine Öztoygar, “Bülent Ersoy’un yatırımcılığı bir şehir efsanesi değil. Bu aralar hiç duymadım ama geçmişte özellikle bir firmadan alım yapmayı tercih ettiği sektörde biliniyordu” yanıtı verdi. (Habertürk)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR