Bursa AK Parti'de bomba gelişme... İki ilçe daha görevden alındı
Yurt genelinde gerçekleştirilen görevden alma operasyonları Bursa’da da sürüyor.
BURSA , 04 Haziran 2014 Çarşamba, 11:00
Bursa AK Parti'de bomba gelişme... İki ilçe daha görevden alındı

AK Parti İl Başkanı Cemalattin Torun'un bilgisi dahilinde AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Alparslan Yıldız'ın ardından  dün gece de Mudanya İlçe Başkanı Paşabey Arslan ile Büyükorhan İlçe Başkanı Nejat Oktay’ın da yönetimleriyle birlikte istifaları alındı.

Bursa Hakimiyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Okan Tuna AK Parti'de yaşanan görevden almaları bugünkü köşesinde kaleme aldı...

İşte Tuna'nın o yazısı:

AK Parti’de;
Yurt genelinde teşkilatlar nezdinde başlayan kıpırdanmanın Bursa’yı da kapsayacağını 1 Haziran’da bu sütunlardan sizlerle paylaşmıştık.
AK Parti’deki;
Derin operasyonun ardında hangi nedenlerin yattığını sıralarken, Bursa teşkilatlarında da en başta Nilüfer olmak üzere Mudanya ve Büyükorhan ilçe yönetimlerinin de gözden çıkarıldığı bilgisini aktardık.
Paylaştığımız üzere görevden alma operasyonu 2 Haziran gecesi Bursa’ya sıçradı.
Bursa kamuoyu;
Geceyarısını bulan bu sıcak gelişmeleri, ilk olarak bursahakimiyet.com.tr’den, eşzamanlı olarak AS TV’den, detayını da dün sadece Bursa Hakimiyet’ten öğrendi.
İktidar partisinin;
Türkiye genelinde daha önce örneği pek görülmemiş bu görevden alma operasyonu, kısa bir süre önce teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’in yerine getirilen Demokrat Parti’nin eski Genel Başkanı olan Süleyman Soylu tarafından yapılıyor.
Ve bu operasyonlar;
Görevden alma şeklinde değil, istifasını alma şeklinde gerçekleştiriliyor.
AK Parti Genel Merkezi;
Bu görevden alma operasyonlarında 3 kriter uyguluyor.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR