Bursa- Ankara yolu kaza nedeniyle çift yönlü kapandı!
İnegöl'de meydana gelen 2 farklı TIR kazasında 1 kişi yaralandı. Bursa-Ankara ile Ankara-Bursa karayolu çift yönlü olarak trafiğe kapanırken kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.
BURSA , 20 Haziran 2019 Perşembe, 11:55
Bursa- Ankara yolu kaza nedeniyle çift yönlü kapandı!

Kazalar Bursa- Ankara karayolu Mezitler bölgesinde saat 10.30 sıralarında 10 dakika arayla meydana geldi.

Eskişehir'den İnegöl'e seyir halinde olan sürücü Ali Reza Fazlollahi (40) idaresindeki 65 E 873 plakalı TIR, virajda kontrolden çıktı.

Savrulan TIR, yol dışına çıktı. Kazada yaralanan olmadı. İkinci kaza ise ilk kazanın 50 metre gerisinde yaşandı. Eskişehir'den İnegöl'e seyir halinde olan sürücü Abdusselam Abız (53) yönetimindeki 16 BN 078 plakalı TIR kontrolden çıkarak bariyerlere çartı. Askıda kalan TIR'dan sızan mazot, Bursa-Ankara Karayolu'na döküldü. Kazada yaralanan TIR sürücüsü Abız, sağlık ekipleri tarafından İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

İki TIR kazası nedeniyle, Bursa-Ankara yolu çift yönlü olarak trafiğe kapanırken kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Ekiplerin TIR'ları kaldırma çalışmaları devam ediyor.

YOL 5 SAAT SONRA TRAFİĞE AÇILDI

Saat 10.30 sıralarında meydana gelen 2 farklı TIR kazasının ardından çift yönlü trafiğe kapanan Bursa- Ankara karayolunda Karayolları ve Belediye ekipleri çalışma başlattı. Yolun temizlenmesi, araçların çekici yardımıyla kaldırılmasının ardından karayolu, yaklaşık 5 saat sonra yeniden ulaşıma açıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR