Bursa Ata Sporları Şenliği'ne hazırlanıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceği Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği, 20 Temmuz Cuma günü Atatürk Stadyumu Meydanı ile 21 Cumartesi ve 22 Pazar günleri Keles Kocayayla'da yapılacak.
BURSA , 20 Nisan 2018 Cuma, 11:04
Bursa Ata Sporları Şenliği'ne hazırlanıyor

Etkinlik kapsamında düzenlenecek konserler, halk dansları ve atlı akrobasi gösterileri, kültürel ritüeller, cirit, rahvan, kökbörü, atlı okçuluk, geleneksel okçuluk, yağlı güreş müsabakası ve geleneksel çocuk oyunları ile Türk tarihinin izleri Kocayayla'da yeniden kendini gösterecek. Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) iştirakiyle gerçekleşecek olan 3. Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği'ne, Orta Asya Türk cumhuriyetlerinden Türkiye'ye göç etmiş soydaşları temsilen sivil toplum kuruluşları da katılacak. STK'lar, organizasyon kapsamında, yaşayan Türk kültürünün tanıtımına yönelik etkinlikler düzenleyecek.

Büyükşehir Belediyesi'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, etkinliğe katılım sağlamak isteyenlerin Bursa Ata Sporları resmi internet adresinden düzenli bilgi alabileceği ifade edildi. Açıklamada, organizasyon alanı içerisinde etkinlik yapmak isteyen STK'ların 'aynı web site içerisinde bulunan kayıt formunu 30 Mayıs Çarşamba gününe kadar doldurmaları karşılığında' değerlendirme kapsamına alınacağı açıklandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR