Bursa belediyelerinden Türkiye'ye örnek olacak projeler
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 1999 yılından bu yara değişimle yönettiklerini ve Türkiye'de örnek projelere imza attıklarını söyledi
BURSA , 07 Kasım 2017 Salı, 10:14
Bursa belediyelerinden Türkiye'ye örnek olacak projeler

Yeşil Lions Kulübü'nün konuğu olan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 'Yerel Yönetimler' konulu konuşmasında yapılan hizmetleri katılımcılarla paylaştı. Hedef olmadan başarının sağlanamayacağını ifade eden Bozbey, "Üniversite yıllarımdan itibaren hep hedeflerim oldu. Belediye başkanı seçildikten sonra da Nilüfer için hedefler belirledik. Nilüfer'i, eğitim, bilim, spor ve sanat şehri yapmak için kolları sıvadık. 1999 yılında Nilüfer, köylerle birlikte 110 bin nüfuslu bir kent iken, bugün 420 bini aştı. Nilüfer sürekli göç alan bir bölge. Temel hedeflerimiz doğrultusunda projelerimizi yıllardır olduğu gibi bugün de sürdürüyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda ortaya konulan projelerimiz Türkiye'ye örnek oluyor" dedi.

Planlı gelişimin en güzel uygulandığı kent olan Nilüfer'de gerçekleşen kentsel yenilemenin zarar verdiğini ifade eden Başkan Mustafa Bozbey, "Yoğunluk artışı olan bir yerde yaşam kalitesi düşer. Eski Bursa'yı koruyabilseydik, bugün Altıparmak, Çarşamba gibi bölgelerden insanlar kaçmazdı. Nilüfer'de kentsel yenileme sıklıkla uygulanmaya başladı. Bu konuda yanlışları dile getiriyoruz ama alınan kararlar doğrultusunda hareket edilmeye devam ediliyor" diye konuştu.

Nilüfer'de yaşayan herkesin, söz hakkı olduğunu söyleyen Başkan Mustafa Bozbey, "Biz herkese önce insan olduğu için değer veriyoruz. Bu ülkede demokrasi kültürü ailede başlar ve kitlelere yayılır. Demokrasi kültürü tamamen oturursa o zaman barış ve kardeşlik ortamı daha rahat sağlanacak. Nilüfer'de oturan herkesin kentsel olaylarda kendini ifade etme hakkı vardır. Bu sebeple Mahalle Komiteleri modelimizi uygulamaya geçirdik. Yakında o da ülkeye örnek olacak" diye kaydetti.
Konuşmanın ardından Yeşil Lions 118 K Yönetim Çevresi Dönem Başkanı Sibel Kesen, Başkan Bozbey'e günün anısına teşekkür belgesi verdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR