Bursa'da 23 Nisan çoşkusu
Bursa’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.
BURSA , 23 Nisan 2016 Cumartesi, 12:25
Bursa'da 23 Nisan çoşkusu
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Nilüfer ilçesindeki Cumhuriyet Meydanı'nda kutlandı. Programa Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, veliler ve öğrenciler katıldı.

\\\"\\\"

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programda günün anlam ve önemine dair konuşmayı yapan İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “TBMM’nin açılışının 96. yıl dönüme ulaşmanın heyecanıyla bir 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik Çocuk Bayramını daha coşkuyla kutluyoruz. Bundan 96 sene evel, 23 Nisan Cuma günü tutuşturulan diriliş meşalesi, aydınlık bir milletimize umut olmuştur” dedi.

\\\"\\\"

Sarıkaya’nın ardından okulların gösterileri başladı. İlk olarak sahneye çıkan Öğretmen Mehmet Aras İlkokulu öğrencileri Mustafa Kemal’in kağnısı isimli gösteriyi sergiledi. NOSAB İlkokulu’nun mehter gösterisinin ardından İsmail-Kadriye Solakoğulları Ortaokulu öğrenci Azra Semercioğlu Bayrak şiirini seslendirdi.

\\\"\\\"

Folklor ve meleodika gösterisinin ardından program sona erdi. Programa katılan protokol mensupları, öğrencileri alkış yağmuruna tuttu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR