Bursa'da 30 dakikalık yağmurda 400 bin ton mahsül telef oldu
Bursa'nın Mustafakemalpaşa ve Karacabey ilçelerinde dün sabah yarım saat süren dolu ve şiddetli yağış, 400 bin ton sebze ve meyveyi telef etti.
BURSA , 19 Temmuz 2017 Çarşamba, 13:16
Bursa'da 30 dakikalık yağmurda 400 bin ton mahsül telef oldu

Mustafakemalpaşa ve Karacabey ilçelerinde bulunan 10 köyde 80 bin dönüm arazide 400 bin ton karpuz, kavun, domates ve biber, ceviz büyüklüğünde yağan dolu sebebiyle paramparça oldu. Sabah saatlerinde etkili olan dolu yağışı sonrası tarlalarını gezen üreticiler gördükleri manzara karşısında neye uğradığını şaşırdı.

Yarım saat yağan dolu sebebiyle tarlalarda ürün kalmadığı görüldü. Bir yıl boyunca emek verdikleri ürünlerini hasat etmek için bekleyen ve tek geçim kaynakları tarlalarındaki mahsulleri olan üreticiler devletten yardım bekliyor.

"BORÇ İÇİNDEYİZ...YARDIM BEKLİYORUZ"

Borç içinde olduklarını belirten Mustafakemalpaşa'nın Kumkadı köyü sakinleri, "Devletimiz İstanbul'da yaşanan yağış sonrası zarar görenlere yardım edeceğini açıkladı. Biz de yağış sonrası tarlalarımızda oluşan zararın devletimiz tarafından karşılanmasını istiyoruz" açıklamalarında bulundu. Borç içinde olduklarını belirten meyve sebze üreticileri devletin oluşan zararı karşılamaması durumunda sıkıntı yaşayacaklarını ifade etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR