Bursa'da akıl almaz cinayet
Kestel’de Yenimahalle Şirin sitesinde Mustafa Öymen(58) sinirlenip ruhsatsız silahı ile ayrıldığı ancak yine aynı iş yerinde beraber çalıştığı eski eşi Fatma Topak(47)’ı başından bir el atış ile vurdu.
BURSA , 26 Nisan 2013 Cuma, 11:47
Bursa'da akıl almaz cinayet

Olay, dün akşam saatlerinde Kestel İlçesi’nin Yeni Mahalle Şirin Sitesi’ndeki tül perde atölyesinde meydana geldi. Almanya’da işçi olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönen Mustafa Öymen, Almanya’da kalan eşinden boşanamadı. Öymen, Kayseri’nin Develi İlçesi nüfusuna kayıtlı Fatma Topak’la birlikte yaşamaya başladı.

2 YIL ÖNCE AYRILDILAR

22 yıl birlikte yaşayan ve 3 çocukları olan çift, son yıllarda kıskançlık yüzünden şiddetli geçimsizlik yaşamaya başladı. Kavgaların polise yansıması üzerine 2 yıl önce kaymakamlık, Mustafa Öymen ve Fatma Topak’ın ayrı evlerde oturmalarını sağladı.

ESKİ EŞİNİ ATÖLYESİNDE ÇALIŞMAYA İKNA ETTİ

Ayrılık sonrası Fatma Topak, başka fabrikalarda iş bulup çalışmaya başladı. Kahvecilik yapan Mustafa Öymen de, işlettiği kahveyi kapatarak tül perde atölyesi açtı. Bir süre sonra Fatma Topak ile yeniden görüşmeye başlayan Mustafa Öymen, kadını kendi atölyesinde çalışmaya ikna etti.

Dün saat 18.45'de atölyede çalışanların ayrılmasının ardından Topak ile Öymen arasından yeniden tartışma çıktı. Kıskançlık yüzünden çıktığı iddia edilen tartışma sırasında Mustafa Öymen, ruhsatsız tabancasıyla Fatma Topak’a bir el ateş ederek başından vurdu. Fatma Topak, vatandaşların haber vermesi üzerine gelen 112 Acil Servis ambulansı ile Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Topak, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Mustafa Öymen ise olay yerinde polise teslim oldu.

Mustafa Öymen gözaltına alınırken, Fatma Topak’ın yarın Kayseri’nin Develi İlçesi’nde toprağa verileceği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR