Bursa'da akıl almaz hırsızlık
BURSA’nın Karacabey İlçesi’nde, kimliği belirlenemeyen hırsızlar, köpekleri ve 2 bekçiyi sprey sıkarak uyutup, 80 küçükbaş hayvanı çaldı.
BURSA , 08 Mayıs 2013 Çarşamba, 16:08
Bursa'da akıl almaz hırsızlık

Olay, Karacabey’e bağlı Canbaz Köyü'nde saat 02.00 sıraları meydana geldi. Canbaz Köyü girişindeki 71 yaşındaki Osman Çavuş’a ait ahıra gelen hırsız veya hırsızlar, 4 köpeği sprey sıkarak veya yiyeceklerine koydukları uyuştucu madde ile bayılttı. Ahırda yatan bekçiler; 25 yaşındaki Ahmet Çavuş ile 28 yaşındaki Recep Çavuş’u da spreyle etkisiz hale getiren hırsızlar, 91 küçükbaş hayvanı alarak yolda bekleyen kamyona yükledi. Yükleme sırasında 11 hayvanı beğenmeyerek bınaran hırsızlar 80 küçükbaşı alarak kayıplara karıştı.

Sabah saatlerinde hırsızlığın farkına vardıklarını anlatan ailenin en büyük oğlu Mustafa Çavuş, olayı hemen jandarma bildirdiklerini söyledi. Mobese kamerası görüntülerden Bursa’ya hayvan yüklü bir kamyonun tespit edildiği bilgisini aldıklarını anlatan Çavuş, şöyle dedi:

"Markası, modeli belirlenen kamyona Bursa içinde henüz rastlanılmadı. Hayvanları nasıl çıkarmışlar, nasıl yükleme yapmışlar bir ize rastlayamadık. Beğenerek seçmişler hayvanları, beğenmedikleri 11 hayvanı geri bırakmışlar. Bu başımıza gelen üçüncü hırsızlık. Daha evvel de köpekleri zehirleyerek çalmışlardı. Bu defa da önce elektriği kesmişler ardından kardeşlerim ve bekçi köpekleri spreyle etkisiz hale getirmişler. Sabah kalktığımızda kardeşlerim ilacın etkisiyle hasta gibiydi. Hayvancılıkla geçiniyoruz. Hasta olan babam olayın etkisiyle daha da kötüleşti ve hastaneye kaldırdık. Yetkililerin bir an önce çalınan hayvanlarımızı bulmasını bekliyoruz."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR