Bursa'da akıllara durgunluk veren hırsızlık
Bursa'da NATO boru hattından akaryakıt çalındığı ihbarı alan polis ekipleri, ihbarı verildiği adrese gittiklerinde gözlerine inanamadı.
BURSA , 08 Nisan 2013 Pazartesi, 09:56
Bursa'da akıllara durgunluk veren hırsızlık

Çalıntı olan minibüsün içerisindeki koltukları söken zanlılar, yerine yaptıkları 3 tonluk depo ile akaryakıtı çalmaya çalışırken polis ekiplerini fark edince minibüsü de bırakarak olay yerinden kaçtı.

Olay, saat 02.30 sıralarında merkez Nilüfer İlçesi Ataevler Metro İstasyonu karşısındaki ağaçlık alanda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ataevler Metro İstasyonu karşısındaki ağaçlık alandan geçen NATO boru hattındaki akaryakıtı çalmak isteyen zanlılar, yakındaki bulunan inşaat bekçisinin yoğun mazot kokusu ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri fark edince minibüsü de bırakarak kaçtılar. Olay yerine gelen polis ekipleri gördükleri manzara karşında gözlerine inanamadı. Polis ekipleri, zanlıların açık alanda bulunan akaryakıt hattından ağaçlık alana kadar 15 metre uzunluğunda hortumla, minibüsün içerisine yaptıkları 3 tonluk depoya işlenmemiş akaryakıt çektiklerini fark etti. Çevrede geniş çaplı araştırma yapan polis ekipleri şahıslara ulaşamazken, olay yeri inceleme ekipleri ise motor ve şase numaraları silinmiş olan minibüsün çevresinde delil çalışmalarını başlattı.

Polis ekiplerini fark ederek olay yerinden kaçan şahıslar her tarafta aranırken, polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR