Bursa'da alev alev tatbikat
Bursa'da, Osmangazi Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı Arama Kurtarma Ekibi’nin Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi’nde yaptığı deprem ve yangın söndürme tatbikatı nefes kesen görüntülere sahne oldu.
BURSA , 03 Mart 2015 Salı, 13:24
Bursa'da alev alev tatbikat
Sivil Savunma Uzmanlığı ekipleri, 1-7 Mart Deprem Haftası ve 28 Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla bu sene de ilçedeki okullarda deprem ve yangın tatbikatları yapıyor.

Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi’ndeki eğitimler teorik ve pratik olmak üzere iki etap halinde yapıldı. Teorik eğitimin ardından yapılan deprem tatbikatı, acil durum sirenlerinin çalması ile başladı.

Sirenlerin çalmaya başlaması ile birlikte okulda eğitim gören 628 öğrenci, öğretmenlerin ve Osmangazi Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’nin nezaretinde, 1 dakika 28 saniye gibi kısa bir sürede okulu boşalttı. Bu arada, senaryo gereği okulun içerisinde mahsur kalan 2 öğrenci, arama kurtarma ekibi ve okulun Sivil Savunma Kolu öğrenciler tarafından sedye ile dışarıya çıkarılarak ambulansa bindirildi.

Daha sonra okul bahçesinde yangın tatbikatı yapıldı. Öğrenci ve öğretmenler, sivil savunma uzmanları tarafından yakılan ateşe, yangın söndürme tüpüyle müdahale etti. Gerçeğini aratmayan görüntülerin yaşandığı tatbikat, başarılı bir şekilde sona erdi.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR