Bursa'da anne sütü standı açıldı
Bursa Çekirge Devlet Hastanesi Zübeyde Hanım Ek Hizmet binasında 1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası dolayısıyla stant açıldı.
SAĞLIK , 03 Ekim 2017 Salı, 17:21
Bursa'da anne sütü standı açıldı

1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası nedeniyle Bursa Çekirge Devlet Hastanesi'nde açılan stantta, eğitimciler, anne ve anne adaylarını, bebeklerine anne sütü kullanmaları konusunda tavsiyelerde bulunurken, anne sütünün faydaları anlatıldı. Ayrıca açılan stantta anne ve anne adaylarına lohusa şerbeti ikram edildi.

Bursa Çekirge Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Engin Paralı, "Anne sütü konusunda farkındalığı artırmak, anne sütünün önemini belirtmek için Zübeyde Hanım Ek Binamızda stant açarak bilgilendirme çalışması yaptık. Stantta konu hakkında eğitim almış olan uzman arkadaşlarımız ailelere bilgilendirme yaptı.Ailelerden gelen soruları da cevaplama fırsatı bularak kişilerin merak ettikleri konularda bilgilenmelerini sağlandı" dedi

Eğitimlerin sadece emzirme haftası ile sınırlı olmadığını ifade eden Op.Dr.Paralı Annelere anne sütü ve emzirme danışma hattımız ile 7/24 eğitim verilmekte olduğunu sözlerine ekledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR