Bursa'da bağımlılıkla mücadelede UEDAŞ ve Yeşilay el ele
Yeşilay Haftası'nda Bursa'da Yeşilay bilinci oluşturmak için adım atan Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş, Yeşilay ile el ele Bursa'nın Nilüfer İlçesinde yer alan bir trafoya yazdırdığı "Bağımlılığa karşı yalnız değilsin" sloganıyla farkındalık oluşturdu.
BURSA , 05 Mart 2019 Salı, 16:54
Bursa'da bağımlılıkla mücadelede UEDAŞ ve Yeşilay el ele

Bursa'da Limak Enerji bünyesinde elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ, dikkat çeken projeleri arasında yer alan "Trafolar Konuşuyor" projesini sürdürüyor. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Bursa Şubesi ile birlikte, çeşitli bağımlılıklara karşı mücadele etmek için harekete geçen UEDAŞ, Bursa'nın Nilüfer İlçesi Ataevler Mahallesinde 'Yeşilay Trafosu' oluşturdu. Gençleri ve çocukları zarar veren kötü alışkanlıklardan korumak amacıyla, grafiti sanatı ile "Bağımlılığa karşı yalnız değilsin" mesajı yazılan trafoyu Türkiye Yeşilay Cemiyeti Bursa Şube Başkanı Dr. Serhat Yamalı, Genel Sekreter Suat Arvas ve Limak Enerji Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce ziyaret etti. Trafoya yapılan grafitiyi inceleyen Yamalı, " Türkiye'de bağımlılıkla mücadele kapsamında halkımıza daha fazla ulaşabilmek adına birçok kurumla iş birliği yapmaktayız. Burada da halkımıza uyarılarda bulunmak için UEDAŞ'la birlikte bir trafoyu 'Yeşilay'ın renkleriyle süslemiş bulunuyoruz. Desteklerinden dolayı UEDAŞ'a teşekkür ederiz" dedi.

UEDAŞ tarafından 2017'de başlatılan ve "Engel Sen Olma", "Emniyet Kemeri Hayata Bağlar", "Kadına şiddete, dur de" gibi sosyal sorumluluk projelerine ses veren 'Trafolar Konuşuyor' projesiyle gençleri zararlı alışkanlıklara karşı bilinçlendirmek için "Bağımlılığa karşı yalnız değilsin" sloganını trafolarına yazdırdı. 'Trafolar Konuşuyor' projesini Türkiye'de yaygınlaştırmak için çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Yusuf Ziya Yüce "Geleceğimizin teminatı gençlerimizin kötü alışkanlıklarından kurtulması için tüm kurumlarımızla çeşitli iş birlikleri ve projeler yürütüyoruz. Bugün Yeşilay'la gerçekleştirdiğimiz projemiz gençlerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamayı amaçlıyor. Bu sayede başta gençlerimiz olmak üzere bağımlılığı olan tüm vatandaşlarımız için bir şeyler yapma fırsatı bulursak ne mutlu bize. Balıkesir, Çanakkale ve Yalova'da belirlenen 35 trafoda boyama çalışması bitirilirken, Bursa'da kadına şiddet, trafik kuralları, engelli haklarıyla ilgili 23 trafoda uygulamalar yapıldı. UEDAŞ'ın hizmet bölgesinde çalışmaları devam eden projenin çeşitli kurumların da desteğiyle ulusal çapta yaygınlaştırılması planlanıyor"

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR