Bursa'da barınakta yaşayan Pony, ilgi odağı oldu
Bursa'da bir gözü mavi, diğeri kahverengi olan pony cinsi at, Van kedilerini aratmıyor
BURSA , 03 Eylül 2017 Pazar, 10:30
Bursa'da barınakta yaşayan Pony, ilgi odağı oldu

Osmangazi Belediyesi'ne ait hayvan barınağında bir gözü mavi, bir gözü kahverengi olan Shetland Pony cinsi at, Van kedilerini andırıyor.


Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı 114 dönüm arazi üzerinde kurulu merkezde sahipsiz kediler, köpeklerin yanı sıra atlar ve keçiler de ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Farklı özelliklerdeki hayvanların çocuklarda hayvan sevgisini arttırdığını ifade eden Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dilek Yosun, "Çocuklara erken yaşta hayvan sevgisini aşılanmasını sağlamak için Tarçın ve Karamel buradalar. Anaokulu öğrencilerimize zaman zaman biniş yaptırmaktayız. Şu an barınakta 7 atımız mevcut. 2 adet Karamel ve Tarçın isminde Shetland Pony cinsi atımız var. 8 yıldır tesisimizdeler" dedi.


Karamel adlı Shetland Pony cinsi atın farklı özelliğinden dolayı çocukların ilgisini çektiğini söyleyen Yosun, "Karamel binde bir görülen özelliğe sahip. Bir gözü kahverengi,bir gözü mavidir. Nadir görülen bir özelliği var. Ziyaretçilerimiz tarafından farklı karşılanıyor. Çocuklarımızın dikkatini çekiyor. Karamel aynı zamanda barınağımızın da maskotu. Özellikle hafta içinde ilköğretim okullarımız ve diğer öğrenci grupları ziyaretimize gelmektedir. Çocuklar burada Tarçın ve Karamel ile vakit geçiriyorlar" diye konuştu.
Yosun ayrıca Tango isimli İngiliz atı ile Sarp adında Hollanda cinsi atın yanı sıra Hayal, Doru ve Bulut isimli atların da çocuklar tarafından büyük ilgi gördüğünü ifade etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR