Bursa'da bayramda hava nasıl? Meteoroloji açıkladı...
Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporunu paylaştı. Kurban Bayramı'nda Bursa'da hava nasıl olacak diye soranlar için işte 5 günlük hava durumu tahmin raporunu yayınlayan Meteoroloji'den sıcaklık uyarısı geldi.
BURSA , 10 Ağustos 2019 Cumartesi, 23:17
Bursa'da bayramda hava nasıl? Meteoroloji açıkladı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Bayramın birinci gününde Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize sağanak yağışın etkisi altında olacak. Diğer illerde ise hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde. İstanbul'da ise hava güneşli olacak. Yapılan son değerlendirmeye göre Kurban Bayramı'nda hava sıcak olacak. Bayramın ilk günü Doğu Karadeniz'de yağmur bekleniyor.

Bayramın ikinci gününde tüm yurdu sıcak hava bekliyor olacak. Bayramın 3. ve 4. gününde ise sıcaklığın tüm yurtta artması bekleniyor.

BURSA BAYRAMDA YANACAK!

Bursa'da bayramda hava sıcaklığının 35 ile 37 derece arasında olması bekleniyor. Yetkililer vatandaşları yüksek sıcaklıklara karşı tedbirli olması konusunda uyardı.

Kurban Bayramı süresince diğer il merkezlerinde beklenilen en yüksek hava sıcaklıklarının Ankara'da 32-35, İstanbul'da 30-33, İzmir'de 36-39, Trabzon'da 26-28, Samsun'da 28-30, Erzurum'da 29-32, Adana'da 35-37, Antalya'da 37-40, Diyarbakır'da 39-42 ve Aydın'da 40-43 dereceler arasında olması tahmin ediliyor.

İŞTE BURSA'DA BAYRAMIN 1. GÜNÜ SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ

İŞTE BURSA'DA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR