Bursa'da bin 200 aileye ithal kömür dağıtılacak
Bursa'nın İnegöl Belediyesi, Umuteli Sosyal Yardım Merkezi aracılığıyla bin 200 fakir aileye toplam 700 ton kömür dağıtacak.
BURSA , 28 Kasım 2014 Cuma, 14:19
Bursa'da bin 200 aileye ithal kömür dağıtılacak
İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, göreve geldikleri günden itibaren sosyal belediyeciliğe önem verdiklerini ifade ederek, “Umuteli Sosyal Yardım Merkezi'miz de bu projelerimizden bir tanesi. İnegöl Belediyesi olarak sosyal yardımlarımızı Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü'müze bağlı Umuteli Sosyal Yardım Merkezi aracılığıyla gerçekleştiriyoruz.

Havaların soğumaya başladığı şu günlerde çalışmalarımızı da hızlandırmış durumdayız. Umuteli Yardım Merkezi bünyesinde, Gıda Giyim Bankası ve diğer yardım faaliyetlerimiz devam ediyor. Bunların yanında, her sene olduğu gibi bu sene de ihtiyaç sahibi ailelerimize yönelik yakacak yardımlarımızı devam ettiriyoruz” dedi.

Umuteli Sosyal Yardım Merkezi tarafından belirlenen bin 200 aileye yakacak yardımlarının kasım ayı başı itibari ile dağıtılmaya başlandığını belirten Aktaş, “Kömürlerimizin tamamı ithaldir. Yakacak yardımlarımız aynı zamanda Çevre İl Müdürlüğü gibi ilgili kurumlardan onaylıdır. İthal kömür yardımlarımız İnegöl merkezinde ve İnegöl’ümüzün yeni mahallelerinde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerimize verilecek. Kömürleri ailelerin kapısına teslim edeceğiz. He aileye 550 kilogram kömür verilecek" diye konuştu.

“YHT HATTININ İNEGÖL’DEN GEÇMESİ İLE İLGİLİ KESİNLEŞMİŞ BİR ŞEY YOK”

Yüksek hızlı tren (YHT) hattının İnegöl’den geçmesi yönündeki açıklamaları değerlendiren Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yapılan etütlerde Yenişehir-Bilecik arasındaki bölgenin zemininin çürük çıktığını belirterek, “Dolayısıyla bu manada güzergahın değiştirilmesi ve İnegöl tarafına yönlendirme gibi bir durum söz konusu. Dolayısıyla devlet şu an farklı bir alternatifi deniyor. Şu an kesinleşmiş herhangi bir şey yok. Temennimiz odur ki, inşallah İnegöl’den geçer. Ama İnegöl’le, Yenişehir arasında çok fark eden bir şey yok. Bu arada Milletvekilimiz Hüseyin Şahin’in katkılarıyla Yenişehir-İnegöl arası genişletilmiş yol oluyor. Ulaşım kalitesi orada da artacak. Nihayetinde 20-25 kilometre ötede olması çok bir şey fark etmez. Arzu ederiz İnegöl’de olsun. Ama sonuçlanmış bir şey yok. Şu an yorum yapan erken yorum yapmış olur” şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR