Bursa'da bu da oldu! Çocuk parkını ateşe verdiler
Bursa'nın İnegöl ilçesinde çocuk parkı ve spor sahası yakılarak tahrip edildi.
BURSA , 30 Mart 2017 Perşembe, 12:26
Bursa'da bu da oldu! Çocuk parkını ateşe verdiler

Yeni Mahalle'de geçen yıl İnegöl Belediyesi tarafından yaptırılan çocuk oyun alanı ve spor alanı gece saatlerinde kimliği meçhul kişi veya kişiler tarafından ateşe verildi. Salıncaklar, kaydıraklar tamamen yanarak yok olurken, kauçuk zeminin büyük bir kısmı zarar gördü. Tel örgüleri de yırtan insanlıktan nasibini almamış şahıslar, oyun alanındaki bazı malzemelere de zarar verdiler. Oyun ve spor alanında 60 bin liranın üzerinde maddi zarar oluştu.Parka oyun oynamaya gelen çocuklar ise durumu görünce üzüldü. Çocuklar, parkı yakan şahıslara tepki gösterirken, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yeni bir vandalizm olayı ile karşı karşıya olduklarını söyledi.

Aktaş, "Belediye olarak yarının teminatı olan çocuklarımız için her mahalleye oyun parkları yapıyoruz. Çocuklarımız için böylesi önemli yerlerin saldırıya uğraması kabul edilemez. Lütfen artık el birliği ile vandalizme dur diyelim. Park yakılarak 60 bin TL tutarında bir zarar verildi.

Bu olayı bizim Yeni Mahalle sakinlerine mal etmemiz yanlış olur. Bu parkı yine tamir edeceğiz. Çocuklarımıza parkta oynama imkanı sağlayacağız. Halkımızdan tek isteğimiz bu alanlara sahip çıkılmaları. Emniyet veya belediyemizin Alo 153 hattından bizlere ulaşarak kamu malına sahip çıkabilirler" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR