Bursa'da bu mahallede herkes panik içinde
Bursa’nın Mudanya ilçesinde, inşaat hafriyatı sırasında meydana gelen heyelanda doğalgaz borusunun patlatmasının ardından vatandaşların tedirgin bekleyişi devam ediyor.
BURSA , 11 Mart 2015 Çarşamba, 14:43
Bursa'da bu mahallede herkes panik içinde
Ömerbey Mahallesi İşbilen Sokak’ta dün iş makinesi bir inşaat için hafriyat kazısı yaparken heyelan meydana gelmiş ve doğalgaz borusunu patlamıştı. Çökme tehlikesine karşılık 6 ev ile iki katlı bir bina tahliye edildi. Bazı vatandaşlar geceyi evlerinde geçirdi. Riskli olan iki katlı binaya ise, çökme tehlikesi devam ettiği için vatandaşların girmesine izin verilmiyor.

Çok korktuklarını ifade eden mahalle sakinleri, “İş makinesi doğalgaz borusunu patlattı. Patlama sırasında su sesi gibi bir ses duyuldu. Toprak kaymasıyla beraber kayaların da gürültüsü geldi. Bir saat içinde binaları tahliye ettiler. Evlerimizi boşalttık. Akşam gidecek yerimiz olmadığı için biz döndük. Bazıları evlerine geri dönmedi. Korkumuz devam ediyor. Diken üstünde duruyoruz” dediler.

Öte yandan toprak kayması olan yola sadece güvenlik şeridinin çekildiği görüldü. Doğalgazı kesik olan mahalleye birkaç bina haricinde gaz tekrar verildi. Yetkililer, gerekli güvenlik tedbiri alınmadan iki katlı binada oturan vatandaşların evlerine dönmelerine izin verilmeyeceğini söyledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR